YouTube Fashion Nedir? Nasıl Kullanılır?

Click For English. 

YouTube, dünyanın en geniş platformlarından biri olmayı başardı. Çok hızlı bir gelişim gösteren platform, yavaş yavaş içerik üreticileri için yeni meslek gruplarından biri olarak isimlendirilmeye de başladı. Bu kadar geniş bir alanda kullanılmasının yanında YouTube üzerinde farklı birçok sektör oluşmaya başladı. İşte bu sektör dağılımının en iyi örneği YouTube Fashion olacak.

YouTube Fashion Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi bu bölüm, moda üzerine kurulu olan bir bölüm olacak. YouTube tarafından oluşturulmuş olan alt bir alan olarak da görebileceğimiz bölüm üzerinden, moda içeriklerinin paylaşılması sağlanacak.

Bu alanda önde gelen isimler ve bu alanda içerik üreten isimlerin yer alacağı kısım, profesyonellerin de barınmasını sağlayacak. Yani bir yandan profesyoneller yer alacak bir yandan ise bu alanda içerik üretenlerin yer aldığını görmek mümkün olacak.

Neden Böyle Bir Alan Açıldı?

YouTube tarafından böyle bir kararın alınmasının nedeni de merak ediliyor. Bunun nedeni sadece 4 yıllık bir süreç içerisinde, moda ve güzellik kategorisinin 6 kat büyüme göstermiş olması.

6 kat gibi oldukça ciddi bir büyümenin gerçekleşmesi ve genel izleme sayılarının bir hayli artması, firmanın bu alanda daha özel bir çalışma yapmasına neden olmuş durumda. Böylece daha özel içeriklerin üretilmesi mümkün olacak. Ayrıca YouTube Fashion bölümü için çok sayıda reklam almak ve özel reklam almak da mümkün olacak.

[embed]https://youtu.be/GBaGHP_UuLI[/embed]

İlk etapta bu alan için içerik üreteceği açıklanan isimler ise şöyle; Jenn Im, Ingrid Nilsen, Safiye Nygaard, Camila Coelho, Jackie Aina, Huda Beauty.

Bu isimlerin dışında dediğimiz gibi sektörün önde gelen isimlerinin de yer alması söz konusu olacak. Sürekli olarak bir gelişimin olacağı ve yeni yayıncıların da ekleneceğini belirtelim.

Bakınız: YouTube Yanlışlıkla Yüzlerce Videoyu Yayından Kaldırdı

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442554/youtube-fashion-nedir-nasil-kullanilir