Fırında Baharatlı Patates Nasıl Tarifi İle Sofranıza Renk Katın!

Her öğün iştahla yiyebileceğiniz standart patatesin çok dışında bir tarif ile tanışmak ister misiniz? O zaman karşınızda, baharatın damakta bıraktığı eşsiz tadı ve çıtır çıtır halleriyle fırında baharatlı patates tarifi!


Fırında Baharatlı Patates Tarifi


Patatesi sevmeyen olur mu hiç? Küçükten büyüğe herkesin sevdiği patates, bu sefer bambaşka bir formla karşınızda. Üstelik bu haliyle de oldukça sağlıklı. Buyurun fırında baharatlı patates yapmak için gerekli malzeme listesine.


Malzemeler

Yapılışı

Fırında Patates Kilo Aldırır mı?


Fırında baharatlı patates kızartması besleyici olduğu kadar lezzetli de bir yemek. Üstelik kısa zamanda yapıldığı içinde oldukça pratik. Peki fırında patates kilo aldırır mı? Aslında bu sorunun cevabı kullandığınız yağ oranına göre değişiklik gösterir. Yine de tavada patates kızartmasına göre daha az kaloriye sahiptir. Örneğin, fırında baharatlı patates kızartması bir porsiyonda (orta boy tabak) 275 kalori iken, patates kızartmasının bir küçük tabağı yani 100 gramı 311,9 kaloriye denk gelmektedir. Bu da kızartmanın daha fazla kilo yaptığını doğrular niteliktedir.

Fırında patates nasıl yapılır, sizler için anlattık. Dilerseniz bu tarifi tatlı patates ile de yapabilirsiniz. Fırında yapılacak olan bu lezzetli yemeğin yanına salata da oldukça yakışır. dilerseniz tepsinize yağlı kağıt sererek, yemek yapma sonrası temizlik işini kolaylaştırabilirsiniz.

FIRINDA BAHARATLI patates arda araması yaparak bu tarifi izlemeniz de mümkündür. Fırında Patates - Nefis Yemek Tarifleri ile de oldukça leziz bir fırında patates yapabilirsiniz. Fırında Patates - Salçalı da olur. Ancak o zaman kalorisi biraz daha yükselir ve yemek formuna döner. FIRINDA Kabuklu Patates yapmak isterseniz verdiğimiz tarifi aynen uygulayabilirsiniz sadece patatesin kabuklarını soymamalısınız. Fırında patates Yemeği oldukça sevilen yemekler arasındadır. Fırında Patates KIZARTMA ile davet sofralarınız da şenlenecek. FIRINDA BAHARATLI Patates kızartması görsellik açısında da oldukça hoş bir yemek türü. Fırında Dilimli patates yapmak için daha fazla beklemeyin, tarifimizi hemen deneyin!

- OKU HABER, Gurme bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442587/firinda-baharatli-patates-nasil-tarifi-ile-sofraniza-renk-katin