Safra Kesesi Taşına 1 Aylık Kür

Karahindiba bitkisi, kırk kilit otu, iğde ve avokado yaprağı ile hazırlanan kür ile safra kesesi taşınızı düşürebilir ve tamamen doğal bir yöntemle tedavi olabilirsiniz.

Safra kesesi taşı birçok kişide belirti göstermez. Bu yüzden sessiz bir hastalık olarak bilinmektedir. Safra kesesi taşı olan kişiler yemeklerden aldıkları yağı parçalayamazlar. Bu yüzden yemek yedikten sonra aşırı şişkin hissederler ve sırt, omuzlarına kadar vuran ağrılar olur. Evde doğal bir şekilde hazırlayacağınız kür ile bu ağrılardan kurtulabilirsiniz.

Safra Kesesi Taşına Karşı Kür Tarifi

Malzemeler:

2 tane Avokado Yaprağı

5 tane İğde

1 tatlı kaşığı Kırkkilit Otu

1 tatlı kaşığı Karahindiba

Safra Kesesi Taşı Eritme Kürü Nasıl Hazırlanmaktadır?

Kürün Hazırlanışı: Aşamalar halinde uygulanan safra kesesi küründe, ilk aşama 1 ay süresince sabahları iğde, akşamları ise kırkkilit otu tüketimiyle gerçekleştirilir. Safra kesesi taşları çok inatçıdır ve farklı özellik gösterirler. Bazıları kum gibi hemen parçalanır ancak bazıları çok serttir. İlk aşamanın fayda etmediği durumlarda ikinci aşamaya geçilir. İkinci aşamada karahindiba ve avokado kullanılır.

1.Aşama Sabah:

Öncelikle 5 iğdenin kabukları biraz soyulur ve 1 su bardağında kaynar suya atılır. 5 dakika kaynatılır. Bulanık su süzülüp kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına içilir.

1.Aşama Akşam:

Klorsuz su 1 su bardağı kadar kaynatılır ve içine 1 tatlı kaşığı kırkkilit otu atılır. 5 dakika boyunca kaynatılır ve sıcakken süzülür. Yemekten 2 saat sonra içilmelidir.

  1. Aşama Sabah:

1 su bardağı kadar kaynatılmış suya 1 tatlı kaşığı karahindiba eklenir. Kısık ateşte kapalı ağızda 5 dakika süresince kaynatılır ve ılık bir şekilde kahvaltıdan yarım saat önce 1 su bardağı aç karnına içilir. 1 ay süreyle bu şekilde uygulanmalıdır.

2.Aşama Akşam:

1 bardak kaynar suyun içine 2 tane öğütülmüş olursa 1 buçuk tatlı kaşığında avokado yaprağı ilave edilir. 8-10 dakika kısık ateşte kaynatılır. Akşam yemek yendikten 2 saat sonra içilir. 5 gün içilir ve 3 gün içilmez. Bu şekilde 1 ay süresince uygulanır.

 

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442636/safra-kesesi-tasina-1-aylik-kur