Adıyaman Merkezli FETÖ Operasyonu Sonucu 2 Tutuklama Yapıldı

ADIYAMAN merkezli 4 ilde, FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen FETÖ Operasyonu sonucu 8 kişi, gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2'si mahkemece tutuklandı.

Adıyaman 'da FETÖ Operasyonu ile 9 Şüpheliden 2'si Tutuklu

[caption id="attachment_186115" align="alignnone" width="1280"] Adıyaman Merkezli Operasyonunda Bylockcular var.[/caption]

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, haklarında gözaltı kararı verilen 9 şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı. Polis ekipleri Adıyaman, Elazığ, Van ve İstanbul'da, çarşamba günü, belirlenen 9 adrese operasyon düzenledi.

FETÖ Operasyonu "Bylock" Kullananlara

[caption id="attachment_186116" align="alignnone" width="1280"] Adıyaman Merkezli Operasyon Sonucu 2 Tutuklama Yapıldı[/caption]

Operasyonda örgütün askeri öğrenci sorumlusu ile 'ByLock' kullanıcılarının da aralarında olduğu 6 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde bulunamayan 3 şüpheliden 2'si ise devam eden soruşturma kapsamında bugün gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 7 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 2'si çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, 5'i ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 1 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ederken hakkında gözaltı kararı bulunan 1 şüphelinin aranmasına ise devam ediliyor.

DHA-Güvenlik - Türkiye-Adıyaman - Mahir ALAN

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442733/adiyaman-merkezli-feto-operasyonu-sonucu-2-tutuklama-yapildi