Saç Modeliniz Belirlerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Saç modelimiz modumuzu bir anda değiştirebilir. Saçlarımız güzelken kendimizi ne kadar iyi hissederiz ya da saçımızın kötü olduğunu düşündüğümüzde moralimiz ne kadar bozulur. Motivasyonumuzu bu kadar etkileyen saçlarımıza gereken önemi veriyor muyuz? Ya da ufak bir tarama değişikliği ile kendimizi ne kadar güzel hissedeceğimizin farkında mıyız? Yüz şekilleri ve saç modelleri, hepsini sizin için bu yazıda derledik.

Yüz Şekli ile Saç Modeli Arasındaki Bağlantı

Saçlarımızın en güzel hali bakımlı ve temiz oldukları haldir. Bunun yanı sıra yüz şeklinize göre seçtiğimiz saç modelleri sizi en ideal görüntüye ulaştıracaktır.

Bedenimize göre giyinmeyi bilmek gibi yüzümüze uygun saç modelleri seçmeyi bilmek kendimizi iyi hissettirecek bir davranıştır.

Yüz Şekilleri ve Günlük Kullanabilecekleri Saç Modelleri Nelerdir?

Yüz şeklinizi bilmek doğru saç modelini seçmek için önemli. Yüz şeklinize uygun saç modeli için kuaförünüze danışabilirsiniz. Ya da aynaya bakıp yüz tipinizi tespit edebilirsiniz. Aynanın karşısına geçerek görüntünüzü ayna üzerine çizin ve uzaktan çiziminize bakarak yüz şeklinizi belirleyin.

 

Uzun Yüzler

Uzun yüz tipine sahipseniz kâkül kullanmanız sıklıkla önerilen bir durumdur. Alnınız geniş ve kâkül kullanmak istemiyorsanız, saçınızı yandan yüzünüzü hafif kaplayacak şekilde ayırmanız ifadenizi değiştirecek ve yumuşak bir görüntüye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca kıvırcık saçlar tam da sizin için. Uzun yüzünüzü hacimli saçlarla dengelemek size çok yakışacaktır.

Yuvarlak Yüzler

Yuvarlak bir yüzünüz varsa yüzünüzü uzatmak elinizde. Saçınızın tepe bölgesini biraz kabarık kullanarak oval bir yüz yakalayabilirsiniz. Peki, bu saç modeli nasıl yapılır? Saçınızın tepe kısmını bir krepe tarağı ile kabartabilirsiniz.

Ortadan ayrılmış uzun saçlar da sizin için ideal. Çok kısa saç modellerinden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Kare Yüzler

Yüzünüz kare ise; saç modelinizle yüzünüzü daha yumuşak bir ışıltıya dönüştürebilirsiniz. Hemen hemen tüm yüz tiplerine uygun bob kesim tam size göre.

Ya da yüzünüzün keskin hatlarını törpüleyen yandan ayrılmış perçemler de size çok yakışacaktır.

Kalp Yüzler

Yüzünüz kalp şeklinde yani alnınız geniş ise ve sivri bir çeneye sahipseniz, kurtarıcı perçemler sizin için de idealdir. Ya da hafif katlı bob kesim tercih edebilirsiniz.

Üçgen Yüzler

Üçgen yüze sahipseniz; katlı uzun saçlar kullanabilirsiniz. Kısa saç düşünüyorsanız enseden öne doğru uzayan saç  modelleri deneyebilirsiniz.

Oval Yüzler

Oval yüzler tüm modeller sizin için ideal ne mutlu size.

Saç modelleri yüz tipinize uygun olması gerektiği gibi ruhunuza ve tarzınıza da uygun olmalı. Kendinizi iyi ve güzel hissedeceğiniz saç modelinizi bulmanız dileği ile.

 

Ayrıca kısa saç modelleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442863/sac-modeliniz-belirlerken-nelere-dikkat-etmelisiniz