Uzay Fotoğrafçılığı Meraklılarına Nikon D810A Fotoğraf Makinesi İncelemesi

Nikon D810A profesyonel fotoğraf makinesi, uzay meraklıları için geliştirilmiş, üst segment bir makinedir. Gökyüzü çekimlerinde sıkça kullanılan D810A model fotoğraf makinesi, alanında en iyilerdendir. Nebulaların fotoğraflanmasında üstün başarı elde eden makineyi detaylarıyla birlikte inceledik. İşte detaylar!

Nikon D810A Çözünürlük Kalitesi

Nikon D810A fotoğraf makinesi ile gökyüzü fotoğrafçılığı çığır aşmış, diyebiliriz. Çünkü nebulaların yakalanma netliği incelendiğinde çok yüksek başarı elde edilmekle kalmıyor, alfa tayf çizgisine olan duyarlılığı da testlerden başarı ile geçiyor.

Aynı Anda Birden Fazla Modla Çalışma

Diğer makinelerin aksine D810A ile çekim yaparken aynı anda birden fazla filtre arasında geçiş yapmak zorunda değilsiniz. Aynı filtre ile hem nebulaları hem de yıldız kümelerini fotoğraflayabildiğiniz makine ışığa duyarlılığı ile oldukça dikkat çekiyor.

D810A İşlem Gücü

D810A fotoğraf makinesi ile uzay fotoğrafçılığı yaparken renk hatasına düşmüyorsunuz. Çünkü makinede FX biçimli sensörler bulunmakla birlikte 36.3 etkin megapiksel işlem gücü  sahiptir.

D810A Uzun Pozlama Modu

D810A profesyonel fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekerken süre ayarı yapabiliyor, uzun pozlama M modunu kullanabiliyor ve manuel 900 saniyeye kadar pozlama şansı yakalıyorsunuz.

Ön Perde Deklanşörü

Elektronik ön perde deklanşörünün bulunduğu fotoğraf makinesinde bu özelliğin etkinleştirilmesi durumunda cihaz içinden gelen titreşimler en aza indirilerek daha net fotoğraflar elde edilebiliyor. Ayrıca bu özellik, mikro bulanıklık olma ihtimalini en aza indiriyor.

ISO Kalitesi

Nikon D810A fotoğraf makinesi, diğer fotoğrafların aksine 200 - 12.800 ISO kalitesinde kalmıyor. Aksine, gösterdiği performans, 51.200 ISO seviyesine ulaşmasını sağlıyor. Bunu sağlayan Kumlanma azaltma özelliği, çok yüksek ISO düzeyinde tamamen net ve anlaşılır fotoğraflar elde etmeyi sağlıyor.

Sınırsız Sürekli Çekim Özelliği

Yıldız izi fotoğrafları çekmede çok başarılı olan D810A ile net ve pürüzsüz yıldız izi kareleri yakalamamak elde değil. Makinenizin pili yetene ve belleğiniz dolana kadar uzun süreli aralıksız fotoğraflama şansı sunan makine ile yıldızlar artık daha anlamlı.

Canlı Görüntü

23X kadar yüksek kalitede Canlı görüntüler elde etmek için seçebileceğiniz en iyi makinelerden biri D180A'dır. Çok hassas özelliklere sahip olan makine ile uzun süreli, canlı ve net fotoğraflar elde edilebilmektedir.

Kırmızı Işıklı Sanal Ufuk

Kırmızı ışıklı sanal ufuk özelliği, D810A'nın vizör çekimlerinde de başarı elde etmesini sağlamaktadır.

 

 

Bakınız: 4 Maddede Uzman Uzay Fotoğrafçılığı

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3442945/uzay-fotografciligi-meraklilarina-nikon-d810a-fotograf-makinesi-incelemesi