İlişkilerde Yapılan Bu 6 Hatadan Uzak Durun!

İkili ilişkilerde yapılan hatalar, çiftlerin aralarının bozulmasına neden olabilir.ilişkilerde yapılan başlıca hatalardan dolayı birçok ilişki bitmekte ve kişiler arasında sorunlar yaşanmaktadır. İlişkilerde Yapılan Bu 6 Hatadan Uzak Durun! 

İlişkilerde Yapılan 6 Hata

1- İlişkilerde Sevdiğinizi Yok Saymayın

[caption id="attachment_188817" align="alignnone" width="640"] İlişkilerde Sevdiğinizi Yok Saymayın[/caption]

Çok sinirlendiğiniz veya kızdığınız zaman asla sevdiğinizi yok saymayın. Eğer insanların zihin okuma kabiliyeti olsaydı birçok ilişki daha kolay olurdu. Çünkü insanlar iki tarafın da ne istediğini daha kolay bilirdi. Fakat böyle bir gelişme söz konusu değildir. Bu nedenle sizi kızdıran durumlarda, susarak tepki göstermek yerine sorunu birlikte konuşarak çözmeyi deneyin.

2- Söylediklerinize Dikkat Edin

[caption id="attachment_188818" align="alignnone" width="640"] Söylediklerinize Dikkat Edin[/caption]

Kızdığınız anda, kızgınlığınız istemediğiniz şeyleri dile getirmenize neden olabilir. Ancak tartışmalarda kullanılan ayrılma tehdidi kişilere zarar verdiği gibi ilişkiye de zarar verecektir. Bu sözler söylendiği anda her iki taraf için de zincirler kopabilir. Bu nedenle sinirli olduğunuzda içinizden 10 a kadar saymayı deneyin.

3- İlişkinizi Diğer İlişkilerle Kıyaslamayın

[caption id="attachment_188819" align="alignnone" width="640"] İlişkinizi Diğer İlişkilerle Kıyaslamayın[/caption]

Arkadaşınız veya çevrenizdekilerin ilişkisi çok mu romantik gözüküyor. Veya problemsiz mi zannediyorsunuz. Sosyal medya da mükemmel olarak yansıtılan şeylerin doğru olmadığını siz de biz de defalarca gördük. Bu nedenle iki insanın arasındaki ilişkiyi iki insandan fazlası bilmemektedir.

4- Tembelliğe Yer Vermeyin

[caption id="attachment_188820" align="alignnone" width="640"] Tembelliğe Yer Vermeyin[/caption]

İlişkilerin balayı evresi geçtikten sonra ilgilerde azalma yaşanabilir. Ancak bir ilişkiyi romantiklik konusunda tembel olmak çok yıpratır. Sevgi ve aşk için tembelliğin uzun süre ilişkinizin etrafında dolaşmasına asla izin vermeyin.

5- Eğlenmeye Vakit Ayırın

[caption id="attachment_188821" align="alignnone" width="640"] Eğlenmeye Vakit Ayırın[/caption]

Hayat oldukça zor ve yoğun olabilir. Hatta işinizden sevdiğinize vakit bulamıyor olabilirsiniz. Ancak beraber eğlenmek için vakit ayırmaya çalışın. İlişkilerde beraber gülen, komik anılar biriktiren çiftler daha mutlu bir birliktelik yaşıyorlar.

6- İlişkilerde Küçük Jestler Yapın

[caption id="attachment_188822" align="alignnone" width="640"] İlişkilerde Küçük Jestler Yapın[/caption]

Bazen bazı insanların sevgisinin ve ilgisinin sonsuza kadar süreceğini düşünürüz. Belkide öyle zannederiz. Bundan dolayı da ilişkimizi ihmal edebiliriz. Bu nedenle ilişkilerimizde bazı tatsızlıklar yaşayabiliriz. Bundan ötürü olabildiğince sevginizi belli etmeye çalışmak sizi daha mutlu edecektir. Sevginizi belli etmek için illa, sevgililer gününüzü veya yıl dönümlerini beklemeyin. İlişkinizi takdir ettiğiniz her gün ufak hareketleriniz ile göstermeye çalışmak sizlerin ilişkisini daha mutlu bir hale getirecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sevgilinizin Size Aşık Değil Takıntılı Olduğunu Gösteren 6 İşaret

 

- OKU HABER, İlişkiler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3443006/iliskilerde-yapilan-bu-6-hatadan-uzak-durun