Selin Cebeci Toprağa Verildi

Küçük Selin, Balıkesir'in Erdek ilçesinde bir eğlence mekanında güvenlik ve müşteri arasındaki kargaşadan doğan silahlı kavga sonucunda kör bir kurşunla hayatını kaybetmişti. Selin Cebeci'nin bağışlanan organları, ayrıca 5 kişiye hayat verecek.

Küçük yaşta maganda kurşunu ile hayatını kaybeden Selin Cebeci için Muratpaşa Camii'nde öğle namazını takiben cenaze töreni düzenlendi. Anne ve babasının taziyeleri kabul ettiği cenaze töreninde, acılı ile kızlarının tabutuna gözyaşları içerisinde sarıldı. Anne Sinem Cebeci, yakınlarının desteği ile ayakta durabildi.

"SELİN CEBECİ MAGANDALAR YÜZÜNDEN ÖLDÜ"

Kızlarını küçük yaşta kaybetmenin verdiği acı ile konuşan anne Sinem Cebeci, herkesin elinde silahlarla gezebildiğini belirtti ve tepki gösterdi. "Benim kızım gitti. 19 yaşındaki bir çocuk eline pompalı silah alabiliyor. Satın almak da kolay. Silah sahibi olmanın bu denli kolay olduğunu daha yeni öğrendim. İnternetten bile satın alınabiliyor. Olan benim kızıma oldu, keşke bana olsaydı." diyen anne Cebeci, "İçimdeki acıyı tarif edemem" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Sinem Cebeci'nin amcası, olay ve vefat ile ilgili olarak "Türkiye'de ateşli silahların satımı ve dağıtımı yasaklanmalı. Hangi hukuk merci bunu görüyorsa rica ediyoruz. Ailemizin durumu ortada, anne ve babanın yürekleri dağlanıyor. Çekilecek bir çile değil. Bu olay, sözün bittiği yer" ifadelerini kullandı.

Küçük yaşta vefat eden çocuğun teyzesi ise acı kayıplarıyla alakalı "Canımız günlerdir yanıyor. Bir densizin kurşununa denk geldik. Bundan sonra umarım hiçbir can bu denli acı yanmaz. Her önüne gelen, silah satın alarak sokağa çıkmamalı. Mekanlarda güvenlik daha çok olsun, şu anda çok acılıyız" dedi.

İlginizi Çekebilir: 6 İlde FETÖ Operasyonu!

CAMİ İMAMININ EN ZOR MESLEK GÜNÜ

Öğle namazının ardından imam tarafından helallik alındı. İmam, küçük bir kız çocuğu olduğunu belirterek meslek hayatının en zor günün yaşadığını söyledi. Bu acının dayanılmaz bir duygu olduğunun altını çizen imam, üzüntüsünü dile getirdi.

Selin Cebeci'nin tabutu, cenaze arabasına taşınmasının ardından Eski Kozlu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3443182/selin-cebeci-topraga-verildi