Youtube Music Açıldı: Youtube Music Uygulaması İnceleme (1)

Youtube Music Açıldı! Youtube music ve üyelik hakkında her şey! İster evde olalım ister sokakta yürüyelim ister arkadaşlarımızla sahilde keyifli vakit geçirelim, müzik hayatımızın önemli bir parçası. Cep telefonlarımızda ve bilgisayarlarımızda sıkça kullandığımız şarkı çalma programları dünyada kayda değer kullanıcı sayısına sahip. Dünyada yaygın hala gelmeye başlayan bu uygulamalardan bir tanesi uygulama geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye de geldi. Youtube video izleme hedefli bir program olsa da yeni özellikleri ile rakipleri kadar başarıya ulaşacak mı hep birlikte göreceğiz. İşte karşınızda Youtube Music.

[caption id="attachment_145348" align="aligncenter" width="1992"] Youtube Music indirme programı var mı?[/caption]

Youtube Music Açıldı

Apple Music ve Spotify’dan sonra kullanıcıları müzikle buluşturacak olan Youtube Music Türkiye için de artık indirilebilir videolardan oluşacak. 2018 yılında 17 ülkede aktif olarak kullanılan Youtube Music indirme programı nihayet Türkiye'de yaşayan kullanıcıların da hizmetinde. Youtube’da bulunan her içeriğe artık Youtube Music ile rahatça erişebileceksiniz.

[caption id="attachment_145347" align="aligncenter" width="1200"] Youtube Music uygulaması nasıl çalışır?[/caption]

Getirdiği Yenilikler

Rakip firmaları Spotify ve Apple Music’den farklı olarak birçok orijinal albüm, single ile coverlar ve canlı performanslar Youtube’da bulunan içeriklerden. Sadece Youtube üzerinden deneyimlenen canlı performans dinleyebilme özelliği rakiplerine karşı bu uygulamanın önemli bir avantajı gibi görünüyor. Ayrıca sevdiğiniz türe göre de size çalma listeni öneren Youtube Music dünyada da hit olan parçaları seçip sizlere sunuyor.

[caption id="attachment_145346" align="aligncenter" width="1300"] Youtube Music ücretli mi?[/caption]

Akıllı Arama Uygulaması

Adını anımsayamadığınız bir parçayı şarkı sözleriyle tarif etmeye çalışarak bulabiliyorsunuz bu da Youtube Music’in getirdiği yeniliklerden ve buna ‘Akıllı Arama’ adı veriliyor. Ayrıca mobil verinizin olmadığı zamanlarda Youtube Premium özelliğini kullanarak Wifi’ya bağlandığınızda size diğer müzik platformları gibi çevrimdışı hizmet sunuyor.

[caption id="attachment_145345" align="aligncenter" width="1200"] Youtube Music Türkiye açıldı mı?[/caption]

Youtube Music Premium Üyelik

Youtube Premium üyeliği satın alan kullanıcılar içeriklere reklam olmadan erişebilme, arka planda çalabilme ve Youtube Music indirme özelliğini kullanabilme gibi avantajlardan faydalanabiliyor. Youtube Premium’a aylık üyelik ücreti 13,99 TL, ayrıca 29 Temmuz’a kadar üyelik alan kullanıcılar Youtube’un bu yeni özellikli uygulamasını ilk üç ay ücretsiz olarak deneyimleyebiliyor. Eğer IOS kullanıcısı iseniz Youtube Premium’a aylık 21,99 TL ödeyerek sahip olabiliyorsunuz. Birkaç kişi birlikte aynı hesap üzerinden kullanmak isteyenler için aile paketi de bulunuyor.

[caption id="attachment_145344" align="aligncenter" width="2000"] Youtube Music nedir?[/caption]

- OKU HABER, Kültür & Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3443210/youtube-music-acildi-youtube-music-uygulamasi-inceleme-1