Nokia 9 PureView Telefon İncelemesi

Gelen haberlere göre, Best Buy platformunda çok büyük indirimle satışa sunulan Nokia 9 PureView telefon modeli üst düzey amiral gemisi özelliklere sahip bir modeldir. Çok iyi bir işlemci olan Snap Dragon 845 model işlemci kullanan bu telefon 700 dolar fiyatla satılıyorken bu gün Best Buy platformu üzerinden 350 dolar fiyatla satılmaya başladı.

Cihazın donanımları üst seviyede, Ram donanımı 6 GB ve dahili alanı ise 128 GB olan bu cihaz yarı fiyatına birkaç günlüğüne satılmaya devam edecek. 350 dolar kar etmek için telefon almayı düşünenlerin bu cihazı almaları mantıklı olacak.

Dilerseniz Nokia 9 PureView Teknik özelliklerine hemen bakalım.

İlginizi Çekebilir: Orta Düzeye Hitap Eden Ekonomik Akıllı Telefon Vivo U20 Fiyatı ve Özellikleri

Nokia 9 PureView Telefonun Teknik Özellikleri


1. Ekran boyutu: 6 inç

2. Ekran Tipi: P oled tip

3. Ekran çözünürlüğü: 2880 x 1440 P

4. Kasa renkleri : siyah ve mavi

5. Kullandığı işlemci: Snap Dragon 845

6. Ram donanımı: 6 GB

7. Dahili Hafıza Alanı – Bellek: 128 GB

8. Arka kamera: 5 adet

9. Telefon Fiyatı: 350 -400 dolar


Nokia 9 PureView Diğer Özellikleri


Nokia’nın bu modelinde inanılmaz şekilde beş kamera kullanılıyor, yeni nesil kamera ve doğru canlı ve renkli görüntüler sağlayan iki renkli sensörle tamamlanan ZEISS optikler barındırıyor. Yetmedi keskin, inanılmaz derecede atmosferik bir görüntüye neden olan ışık miktarının 10 katına kadar toplanmasına izin veren üç panchromatik sensör barındırıyor. Ek olarak mekansal ses yakalama özelliği zengin ve canlı UHD 4K- HDR video ile birlikte, dilerseniz bulanıklaştırma efektleri ve Google Foto entegrasyonu ile çekim yapabilme şansınız var.

Yine entegre Qi kablosuz Şarj cihazını barındıran dayanıklı 6000 serisi alüminyum kasası telefonu daha özel hale getiriyor. Bir uçtan uca ultra ince ekran koruması Gorilla Glass 5 özelliğine sahip üstün tasarım ve performans sergileyen telefon, Saf Ekran ve HDR10 desteğiyle geliştirilmiş QHD 2K LED ekran barındırıyor ayrıca ekran parmak izi sensörüyle entegre olarak daha net ayrıntılar, daha fazla kontrast ve daha zengin renkler ile telefonun keyfini sürebileceksiniz.

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3447208/nokia-9-pureview-telefon-incelemesi