Çok Yememe Rağmen Kilo Alamıyorum, Ne Yapabilirim?

Kilo vermek genelde yaygın bir eğilimdir. Ancak kilo almak için de bazı kişiler yoğun çaba gösterebilir. Sağlıklı şekilde kilo almanın yolları var ve bu yazımızda “Kilo alamıyorum” konulu sonunuz için bazı önerilere yer vereceğiz.

Zayıflık Nedenleri Nedir?


Herkesin kendi boy ve kilo oranı bakımından olması gereken bir ortalaması vardır. Bu ortalamanın çok altındaki kişiler aşırı zayıf olarak nitelendirilebilir. Aşırı zayıflık nedenleri sıralanırsa:

Sağlıklı Kilo Almak İçin Öneriler

Çok yemeye rağmen kilo alamıyorum gibi durumunuz varsa öncelikle kendinizi kilo almaya odaklayarak işe başlayabilirsiniz. Doğru bir bakış açısı oluşturmak için sağlıklı kilo almak ile sağlıksız kilo almak arasında fark olduğunu belirtmek gerekir. Yani kilo almaya çalışırken zararlı besinlerle vücudu yormanızın ve hastalıklara daveti çıkarmanızın anlamı yoktur.

Kısa bir araştırmanız ardından sağlıklı besinler, seçerek ve kalori defteri de tutarak, kontrolü ele almanız önerilir. Bunun dışında sağlıklı bir şekilde kilo almak için önerilerimize devam ediyoruz.

Kilo Almanın Yolları

Kilo Almak İçin Egzersiz


Kilo aldıran egzersizler sanılanın aksine daha çok fayda sağlayabilir. Abartılı değil de hafif spor yapmak, sağlıklı şekilde yağ depolanmasını sağlayabilir.

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3447212/cok-yememe-ragmen-kilo-alamiyorum-ne-yapabilirim