Mahsun Kırmızıgül Mucize 2 Aşk Müziği İçin Mikrofona Geçti

Mahsun Kırmızıgül, Mucize 2 Aşk sinema filminin soundtrack’i Yoksun Sen ’i yorumlamak için 14 yıl sonra mikrofona geçti. Yıllardır hiçbir şekilde şarkı seslendirmeyen Mahsun Kırmızıgül, senaryosunu kendisinin yazdığı filmlerin yönetmenliğini kendi yapıyordu ve aynı zamanda da yapımcılığını yaptığı bütün filmler ilgiyle izleniyordu.

Senaryosunu yazıp yönetmenliği yaptığı ilk filmi 2009 yılında beyaz perdede izlenilen Beyaz Melek idi. Güneşi Gördüm, Gecenin Kanatları, New York’ta Beş Minare gibi daha birçok filme adını yazdırıp imzasını atan Mahsun Kırmızıgül, şarkıcılıktan sonra sinema sektöründe de oldukça dikkat çekti. Yaptığı başarılı sinema projeleri ona uzun yıllar müziği nerdeyse unutturmuştu. Yoksun Sen isimli şarkısıyla tekrar müzik gündemine gelen sanatçı dinleyicilerinin kafalarında soru işaretleri bıraktı ve sanatçı tekrar müziğe dönmesiyle ilgili merak uyandırdı.

Yoksun Sen Şarkısı ve Detayları

Hem şarkıcı ve besteci hem yönetmen ve senarist hem de yapımcı olan Mahsun Kırmızıgül sanat hayatına şarkıcılıkla başlamıştı, fakat sinema sektörüne atıldıktan sonra müziğe yıllarca ara vermişti. Ta ki “Mucize 2 Aşk” sinema filminin “Yoksun Sen” isimli şarkısını seslendirene kadarda eline mikrofonu almamıştı.

Geçtiğimiz günlerde “Mucize 2 Aşk" filminin sinema salonlarında start verilmesiyle birlikte Yoksun Sen soundtrack şarkısı da A1 Müzik Yapım aracılığıyla YouTube’a eklendi. Sözü, müziği ve düzenlemesi Mahsun Kırmızıgül’e ait olan Yoksun Sen isimli şarkı 3 gün içerisinde YouTube’da 750 bin izlenmeye ulaştı ve trend videolar listesine girerek 21. sıraya yerleşti. Prag senfoni orkestrası eşlik ettiği şarkıyı yine Mahsun Kırmızıgül’ün kendisi seslendirdi. Yıllar sonra mikrofonla yeniden buluşan sanatçının tekrar yeni şarkılarla sevenlerinin karşısına çıkıp çıkmayacağı ise kendisiyle alakalı en çok ilgilenilen konu oldu.

Mucize 2 Aşk Konusu Nedir?

Senaryosu Mahsun Kırmızıgül 'e ait olan Mucize 2 Aşk filmi, Mucize Aşk filminin devamı niteliğindedir. 2 saat 9 dakika uzunluğundaki Mucize 2 Aşk filmi gerçek bir dram hikayesine yer veriyor. Mucize 2 Aşk Filmi konusu Mahsun Kırmızıgül 'e ait 2014 yapımı Mucize Aşk filmini temel alıyor. Aziz isimli engelli adam ile sağlıklı bir kız olan Mızgin'in görücü usulü evlendirilmesi ile başlayan acıklı hikayede toplum tarafından dışlanan küçük ve gariban bir aileye yer veriliyor.

Kendi köy sakinleri tarafından dışlanan Mızgin ile Aziz çifti, hayatlarına yeniden başlamak için farklı bir kasabaya taşınır. Evlendiği kadın Mızgin'e aşık olan Aziz, engellerini aşmak ve sosyal yaşama dönmek için çaba sarf etmeye başlar. Mızgin'in yanında sağlıklı bir eş olmak için çaba harcayan genç adam, taşındıkları kasabada yaşayan Mahir Öğretmen ve Sinemacı Bahattin ile el ele vererek iyileşmek için muhteşem bir çaba harcar. Aziz, Mahir öğretmen ve sinemacı Bahattin'in de desteği ile eşi için birçok mucizeyi gerçekleştirir. 2014 yapımı "Mucize" filminin devam halkası olan yapımın yönetmenliğini ve senaristliğini bir kez daha Mahsun Kırmızıgül üstleniyor.

Mucize 2 Aşk Filmi Hangi Dönemi İşliyor? 


Mucize 2 Aşk Filmi dönemi 1960 'lı yılları kapsıyor. Bu dönemin nostaljik kıyafet ve otomobillerinin yer verildiği filmde toplamda 7bin kostüm kullanıldı. 

Mucize 2 Aşk Oyuncuları Kimlerdir?

Mucize 2 Aşk Filmi Nerede Çekildi? 

Mucize 2 Aşk Filmi çekimleri Kars ve İzmir olmak üzere iki farklı ilde gerçekleştirildi. Filmin çekimlerinin en büyük bölümü Yenifoça Mahallesi ve çevresinde tamamlandı. 

Muhsin Kırmızıgül Filmleri Nelerdir?

- OKU HABER, Kültür & Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3455253/mahsun-kirmizigul-mucize-2-ask-muzigi-icin-mikrofona-gecti