Sabiha Gökçen’de Yolcu Uçağı Pistten Çıktı! Panik Dolu Dakikalar Yaşandı!

Alınan haberlere göre sabah saat 9.05 gibi Sabiha Gökçen’de yolcuğu uçağı pistten çıktı. Pegasus Havayollarına ait olan ve Birleşik Arap Emirlikleri Şarika’dan kalkarak İstanbul’a sefer yapan bir uçağın, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaparken pistten çıktığı öğrenildi.Uçak pistten çıktıktan sonra, pilotun kontrolüyle toprak alanda durdurulabildi. 

dolu dakikalar yaşandı. Panik halinde bulunan tüm yolcular hosteslerin ve pilotların denetiminde ve havalimanının kontrolünde “slide” olarak isimlendirilen şişme kaydıraktan indirilerek tahliye edildi. Uçaktaki yolcu sayısının 164 olduğu bildirildi. Alınan haberlere göre yolculardan yaralanan ya da can kabı yaşayan olmadı ve bütün yolcular Sabiha Gökçen Havalimanı Terminali’ne güvenli bir şekilde alındı.

 
Saat 15.00’e Kadar Sabiha Gökçen’de Tüm Uçuşlar İptal Edildi!

– 800 tipi yolcu uçağı olduğu öğrenildi.

Türk Hava Yolları’nın Gelen Müdürü Twitter’dan açıklama yaparak, THY'nin saat 15.00’e kadar bütün uçuşlarını iptal ettiklerini bildirdi. THY’nin saat 15.00’e kadar Sabiha Gökçen’den iniş ve kalkış yapacak bütün uçuş seferleri iptal edildi. THY’nin Sabiha Gökçen’e inmesi planlanan 6 uçağı ise farklı hava alanlarına yönlendirilerek inmeleri sağlandı. Bu uçaklardan 5’i İstanbul Havalimanı’nda iniş yapması için yönlendirilirken, uçaklardan 1 tanesi ise Ankara Esenboğa Havalimanı’na yönlendirildi.  

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3461179/sabiha-gokcende-yolcu-ucagi-pistten-cikti-panik-dolu-dakikalar-yasandi