İran’da Yolcu Uçağı Düştü!

Dün gece gerçekleşen İran ‘ın Amerika’nın üslerine yaptığı füze saldırısı sonrası, önemli bir gelişme daha yaşandı.


İran’ın Humeyni hava limanından kalkan, Ukrayna’ya ait yolcu uçağı teknik sebepler dolayısıyla düştü. Kaza yapan uçağın Boeing 737 tipi olduğu ve taşıdığı 176 yolcusu olduğu bildirildi. Ukrayna Hava Yolları’na ait olduğu belirtilen uçağın, İran’dan Ukrayna’nın başkenti Kiev’e doğru havalandığı bildirildi.

Kazada kurtulan olmadı

İran’ın haber ajansı Fars’tan gelen açıklamalara göre, Ukrayna’nın Kiev kentine doğru havalanan uçağın, içerisinde bulundurduğu 176 yolcu ve 4 mürettebattan kurtulanın olmadığı yönünde. Uçağın teknik sebeplerden ötürü düştüğünü bildiren yetkililer, alev aldıktan sonra yere çakıldığını ve şuan söndürme ve enkaz belirleme çalışmalarının yapıldığı bildirildi. Olay yerine sevk edilen 20’nin üzerinde ambulans ve 4 kadar ambulans helikopterinin olduğu belirtildi.


Uçağın, Kasım Süleymani’nin öldürülmesi ardından İran’ın Irak’taki Amerikan üslerini hedef alan saldırısının hemen ardından düştüğü belirtildi. Fakat olayla alakalı bir durumun olmadığı yani herhangi bir saldırı izine rastlanmadığı da ayrıca belirtilen bilgiler arasında.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3462571/iranda-yolcu-ucagi-dustu