Oksijen Terapi ile Cilt Bakımı Nedir ? Oksijen Terapi Hakkında Önemli Ayrıntılar

Oksijen Terapi ile yüz bakımı son derece bakımlı ve parlak bir cildiniz olmasını sağlıyor. Oksijen yüz bakımı uygulaması sonucunda elde edilebilecek başlıca avantajlar şunlardır:

Oksijen Terapi Cilt ve Yüz Bakımı Uygulaması

Bu işlem bir merkezde, güzellik uzmanı tarafından yapılır. Prensip olarak vücuda herhangi bir madde enjekte edilmediği ve/veya cilt bir kimyasal ile muamele görmediği için oksijen yüz bakımı nonmedikal bir uygulama olarak değerlendirilir.

Bilindiği gibi vücudun düzgün çalışması ve kendini yenilemesi için oksijene ihtiyacı vardır. Bu nedenle oksijen yüz bakımı uygulaması sonucunda, yüzde parlak ve sağlıklı bir görüntü elde edilir. (Bu temel prensip henüz bilimsel olarak desteklenmiyor)

Oksijen Terapi Uygulama Süreci

Uygulama sırasında güzellik uzmanı tarafından öncelikle yüz temizlenir ve peeling yapılır. Ölü hücreler soyulur, ciltten uzaklaştırılır. Oksijen yüz bakımı için farklı merkezlerde farkı yöntemler kullanılsa da, genellikle cildin üst yüzeyine yüksek basınçlı oksijen verilmesini sağlayan bir tür çubuk kullanılır.

Bu uygulamada cildi dolgunlaştıran ve içeriğinde hyaluronik asit bulunan serumlar oksijen yüz bakımı uygulaması yapıldıktan sonra yüze sürülür.

Oksijen Terapi Cilt Bakımı İşlem Süresi

Oksijen yüz bakımı uygulaması ortalama 30 dakika ile 60 dakika arasında sonuçlandırılır.

Oksijen Terapi İyileşme Süresi

Oksijen yüz bakımı invaziv bir girişim olmadığı için, işlem sonrasında herhangi bir kesik ya da yara izi kalmaz. Bu yüzen iyileşme süreci diye bir zaman dilimine gerek yoktur.  İşlem sonrası en fazla yüzde olabilecek kızarıklıklara rastlanabilir. Bunlar da bir kaç saat içinde kaybolur. 

Oksijen Terapi Ne işe Yarar ? Oksijen Terapi Cilt Bakımının Yararları  

Genel olarak insanlar bu uygulamadan sonra yüzlerinin pırıl pırıl olduğunu ve canlı bir görünüme kavuştuklarını söylüyorlar. Fakat yine de bu konuda yapılmış yeterli bilimsel çalışma bulunmuyor.

Oksijen Terapi ile Cilt Bakımı Uygulaması Sonucu Kullanıcıların Bildirdiği Avantajlar

Bu uygulamayı yaptıran kişilerin bildirdiğine göre elde edilen avantajlar şunlardır:

Oksijen Terapi ile Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılabilir

Çoğunlukla estetisyenler, uygulamanın ayda bir kez tekrarlanmasını önerse de, oksijen yüz bakımı diğer peeling uygulamaları kadar etkili olmadığı için kendi güzellik uzmanınızla görüşerek sizin için en uygun süreyi belirlemesini isteyin.

Oksijen yüz bakımı daha çok gençler için önerilen bir uygulamadır. İlerleyen yaşlarda lazer ve/veya mikro iğne vb. daha etkin çözümler denenebilir.

Oksijen Terapi ile Cilt ve Yüz Bakımı Olası Yan Etkiler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konuda insanlar 2 gruba ayrılıyor. Bir grup insan uygulamadan çok memnun olduğunu iddia ederken, diğer gruptakiler konuya şüpheci yaklaşıyorlar.

Dermatologlar yüksek basınçlı oksijenin çok da fazla işe yaramayacağı kanısında olduklarını belirtiyorlar.

Oksijen Terapi ile Cilt Bakımının Olası yan etkiler şunlardır:

Kullanılan seruma alerjik reaksiyon gösterilmesi, cildiniz hassas ve/veya alerjiye meyilli ise mutlaka dermatoloğunuza danışmanız gereklidir. Ciltte kaşınma, uzun süreli kızarıklık, ağrı şişme oluyorsa, serumun kullanımına hemen son verilmelidir.

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3593233/oksijen-terapi-ile-cilt-bakimi-nedir-oksijen-terapi-hakkinda-onemli-ayrintilar