Arda Turan'ın Gideceği Takım Belli Oldu mu?

Arda Turan’ın gideceği takım henüz belli olmadı. Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra Atletico Madrid ile Barcelona’da futbol kariyerine devam eden Arda Turan, daha sonrasında Medipol Başakşehir Futbol Kulübü’ne transfer olmuştu. Son günlerde yeniden transferi ile gündeme gelen Arda Turan, her ne kadar Galatasaray Spor Kulübü ile anlaşmak istese de Galatasaray yönetimi Arda Turan transfer olayına sıcak bakmıyor ve istemiyordu.

Alınan son bilgilere göre Galatasaray Kulübü, Arda Turan transfer konusuna sıcak bakmaya başladı. Henüz netleşmese de Arda Turan’ın Galatasaray’a transfer olacağıyla ilgili iddia devam ederken, son yapılan açıklamalara göre transfer neticesinin 2 gün içinde açıklanacağı bildirildi.

En Pahalı Türk Futbolcusu Arda Turan’ın Transferi


En pahalı Türk Futbolcusu unvanına sahip olan Arda Turan, Atletico Madrid kulübüne 12 milyon Euro’ya ve ardından yine bir İspanyol takımı olan Barcelona’ya ise 34 milyon Euro’ya transfer olmuştu.

Başakşehir ile yollarını ayırdıktan sonra Inter Milan ve Brezilya liginin takımlarından Palmeiras ile görüşerek transfer olacağı söylenen Arda Turan’ın bu görüşmelerinin ardından, Arjantin takımı olan Boca Juniors ile de görüşmeye başladığı iddia edilmişti. Arda Turan’ın menajeri Ahmet Bulut yurt dışından 4 kulüp ile görüşmede olduğu iddia ediliyor.

Ayrıca son günlerde Galatasaray ile adı sıkça anılan Arda Turan’ın transferi belli olmadığı için, Süper Ligin ikinci yarısında hangi spor kulübü ile oynayacağı şu an için netleşmedi. Galatasaray Spor Kulübü’ne Arda’nın alınması ile ilgili olarak Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz geri adım attı ve Arda Turan şimdi Galatasaray’dan net bir cevap bekliyor. Cevap netlik kazanması halinde Arda Turan’ın boş mukavele imzalamaya da hazır olduğu söyleniyor.

Bu arada Turan’ın boş durmayarak özel hocalar ile çalıştığı gelen haberler arasında yer aldı. Arda Turan’ın Menajeri Ahmet Bulut’un ise futbolcuyla ilgilenen bir kulüp ile en kısa zamanda anlaşacağı söyleniyor.

- OKU HABER, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3597311/arda-turanin-gidecegi-takim-belli-oldu-mu