Rahşan Ecevit Hayatını Kaybetti!

Bugün gündüz saatlerinden itibaren merakla sorulan Rahşan Ecevit öldü mü sorusunun cevabı verildi. Türkiye'nin eski Başbakanı Bülent Ecevit 'in eşi Rahşan Ecevit bugün saat 21:00 'da hayatını kaybetti. GATA 'da hayatını kaybeden Ecevit, bir süredir tedavi görüyordu. 

Rahşan Ecevit Kimdir?

1923 yılında Bursa 'da doğan Rahşan Ecevit, ressam, siyasetçi ve yazardır. Demoktratik Sol Parti ve Demokratik Sol Halk Partilerinin kuruculuğunu yapan Rahşan Ecevit 1946 yılında Bülent Ecevit ile evlenir. Rahşan Ecevit, Ankara Lisesi ve ardından Robert Koleji mezunudur. 

Rahşan Ecevit DSP Kurucusudur

Rahşan Ecevit aynı zamanda DSP kurucusu ve ilk genel başkanlarındandır. İngilizce dilini oldukça iyi bilen Ecevit, çok sayıda kitap yazmıştır. Pülümür'de Aşk filmi 2002 yılında tiyatroya uyarlanarak tüm Türkiye'de oynanmıştır. Eşi Bülent Ecevit 'in Başbakan olduğu dönemde siyaset yapmayan Ecevit, eşi öldükten sonra ressamlığa ve yazarlığa devam etmiştir. 

Bir süredir akciğer yetmezliği ve solunum sorunu yaşayan Ecevit, yatmakta olduğu GATA Askeri hastanesinde 97 yaşında hayatını kaybetti. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3597423/rahsan-ecevit-hayatini-kaybetti