Temizlik Benim İşim 117. Bölüm

Temizlik Benim İşim 117. Bölüm ’de Kadir Ezildi ve günün yarışmacısı Funda Hanım bakalım bugün neler yaptı? Funda hanım, önceki gün yayınlanan bölüm yarışmacısı Hatice Hanım için 2 puan vermiş ve 17 yıllık tecrübesini yok saymıştı. Oldukça sert eleştirileri olan kadın yarışmacılardan Funda Hanım bakalım bugün kendisi neler yapacak?


Temizlik Benim İşim 117. Bölüm Evi Hakkında İzlenimler


Temizlik Benim İşim Kadir ve Funda Hanım öncelikle evi kontrole geldi ve karşılarına çıkan ev oldukça eski ve kirliydi. Tuvalet ve banyosu ayrı olan evde çamaşır ve bulaşık makinesi vardı. Mutfak dolapları yenilenmiş olsa da inanılmaz eskiydi ve salonda sadece koltuk takımı vardı. Ev geniş olmamakla birlikte koku içerisindeydi.Temizlik Benim İşim Kadir ve Funda Hanım üzerlerine değiştirmeye gittikten sonra diğer yarışmacılar evi değerlendirmek üzere içeri girdiler. İlk dikkat çeken husus tabi ki evin kokusu oldu. Öncelikle salona giren yarışmacılar halının silinip silinmemesi konusunda ihtilafa düştüler. Koltukların silinmesi gerektiğini oldukça kolay temizlenebilir bir salon olduğunu belirttiler. Halı silme işini ise mutfağı gördükten sonra kararlaştırmak üzere anlaşarak salondan ayrıldılar.
Mutfağı gören yarışmacılar, tablo karşısında hayretler içerisinde kaldılar. Oldukça eski ve pis bir mutfaktan 4 saatte çıkılamayacağını söyleyerek, salon halısının silinmemesine karar verdiler. Hatta Öznur Hanım işi bir tık ileri götürüp; “bu mutfak çok pis buzdolabı da silinmesi olur” dedi. Ancak diğer yarışmacılar bu yorumu kendisine hazırlık yapıyor şeklinde yorumladı.


Banyo ve tuvalet konusunda bütün yarışmacılar oldukça kolay olduğu konusunda hem fikirlerdi. Banyoda Sinem Hanım, yarışmada tek rakibinin Funda Hanım olduğunu dile getirdi ve diğer yarışmacıların ufak da olsa tepkisini aldı.


Temizlik Benim İşim 117. Bölüm’ de Neler Yaşandı?Temizlik Benim İşim Kadir ve Funda Hanım önce salonu temizleyerek işe başladılar. Salonda yer alan masanın güzelce tozu alındı ve salından çıkartıldı. Sonra Funda Hanım halı üzerini süpürdükten sonra yeterli olmayacağını söyleyerek halıyı sildi. Kadir Ezildi ise yarışmacıların bunu talep etmediğini zamanını yetiştiremezse bunu karşısına çıkaracaklarını ifade etti. Salonda Kadir koltukları silerken yarışmacı camları sildi. O esnada Sinem Hanım ve Gülhanım Hanım kontrole geldiler. Güzel bir sohbet ile yarışmacı hakkında fikir edindiler. Ancak biraz yavaş gittiğini söylediler.İki yarışmacı kontrol işlemini bitirdikten sonra Funda Hanım televizyon masasını ve televizyonu sildi. Yerleri de güzelce süpüren ve silen yarışmacı 1 buçuk saat sonra mutfağa geçti.


Kadir Ezildi ve Funda Hanım’ı bekleyen kötü bir manzara vardı. Çamaşır makinesi dışarıya su akıtıyordu. Bir de ekstra akan suyu temizlemek zorunda kalan yarışmacı ve Kadir telaş yaptı. Akan suyu salona kadar gidince yarışmacımız oldukça sıkıntı içinde kalır.Mutfağa geçen ikili bulaşıkları makineye dizdi. Dolaplara yüzey temizleyici sıktıktan sonra bekleten işçiler dolaplar yumuşarken kombi ve camları sildi. Mutfak halısını ilk olarak süpürüp kaldıran yarışmacı, bulaşıkları makineye dizmek için mutfakla salon arasında mekik dokudu. Yarışmacı mutfakta dolapları tek tek temizledi ve özellikle mutfak fırını için komple telleme yaptı. Doğalgaz borusundaki yağları silerken Hatice Hanım’ ın silemediği borulara atıfta bulunan yarışmacı, buzdolabını da silerek mutfaktan ayrıldı.


Bu arada kontrole gelen Sinem Hanım ve Gülhanım Hanım yarışmacımız ile Kadir için çay getirdiler. Gülhanım Hanım’ ın muhteşem İngilizcesi ile eğlenceli vakit geçiren yarışmacılar Funda Hanım’ın performansını yavaş buldu. Son 20 dakika kalmasına rağmen hala buzdolabına giremeyen yarışmacı hala iddiasının arkasında işine devam etti. Bu arada 10 dakikalık hediyeyi buzdolabı içinde bulamayan yarışmacı oldukça fazla zaman kaybetti.


Son dakikalarda banyoya giren Funda Hanım tuvalete girdi ancak banyonun fayanslarına giremeyeceğini de söyledi. Ancak bir yandan da 10 dakikanın derdine düşen yarışmacı hala hırslıydı ve girmedik yerin kalmadığını söylüyordu. Son 10 dakikada tuvalet ve banyoda herhangi bir iş yapamayan Funda Hanım hediyenin peşindeydi. Evin her yerini aramaya başlayan yarışmacı son 8 dakika kalmasına rağmen hala hediye 10 dakika arıyordu. En sonunda hediye dakikayı bulan Funda Hanım banyo ve tuvaleti istediği gibi temizleme peşindeydi ve süresi dolana kadar işini bitirdi.

Temizlik Benim İşim 117. Bölüm Kadir'in Özel Anları:


Ayrıca Hafta boyunca yorulan Kadir Ezildi bu bölümde birde ekstra olarak lastikli çarşaf katlama sanatını gösterdi. Çok dikkatli bir şekilde çarşaf katlama sanatının inceliklerini icra eden Kadir, temizlik yaptığında çok dikkat ettiğini de herkese kanıtlamış oldu. Perdeleri çıkarmak için merdivene çıkan Kadir yardım aldığına pişman oldu, çünkü dış ses onu tutarken gıdıklandığı için kadir kahkahalara boğuldu. Bu bölümde birde Kadir ile dış sesin yastık savaşı oldu.

Temizlik Benim İşim 117. Bölüm’de Kadir Ezildi ve Funda Hanım diğer yarışmacıların yorum ve puanlarını almak üzere üzerlerini değiştirmeye gittiler. Bakalım diğer yarışmacılar Funda Hanım’ ın performansı için ne yorum yapacaklar ve Funda Hanım gün sonunda kaç puan alacak?


Temizlik Benim İşim 117. Bölüm Yorum ve Puanları?

Temizlik Benim İşim 117. Bölüm yarışmacısı Funda Hanım haftanın ilk gününde yaptığı iddialı yorumlarla dikkat çekmişti. Bakalım iddiasını yerine getirerek en yüksek puanı alabilecek mi?

İşte Funda Hanım için yapılan yorumlar:

Öznur Hanım


“4 saatte boş durmamışsın ancak olmamış” dedi. “Salonda örümcek ağları duruyor ve kapı üstüne dokunmamışsın ve peteğin yanındaki duvarda bir leke vardı o alınmamış” dedi. “Mutfak hiç olmamış elimi nereye attıysam yağdı” dedi. Funda Hanım ile Öznur Hanım arasında kısa süreli bir gergin konuşma yaşandı. Puanı 3 oldu.

Sinem Hanım

“Salonu beğendim. Cam ve duvarlar olmuştu. Mutfakta buzdolabı içine el atılmamış. İçerisindeki naylon kağıtlar kaldırılmamış. Banyo güzeldi ancak sabunluk çok kötüydü” diyerek 4 puan verdi. Ancak Hatice Hanım’ ın yaptığı yorumdan sonra bulaşık makinesi temizliğinin yapılmadığını hatırlayınca puanını 3’ e çevirdi.

Hatice Hanım

Evde eksikler çoktu. Kova içerisinde bezler simsiyahtı. Temiz bezle silinmedi. Televizyonu silerken koltuk temizlik suyunun ortada kalması beni rahatsız etti dedi. Mutfak çok kötüydü. Dünkü yarışmada Hatice daha fazlasını hakettiğini düşünüyordu bu yüzden temizliğini beğenmedim diyerek 2 puan verdi.

Gülhanım Hanım

Gülhanım Hanım da evin temizliğini genel olarak yetersiz bulduğunu ve adaletli şekilde 3 puan verdiğini açıkladı.


Temizlik Benim İşim Yeni Günün Yarışmacısı Kim?


Temizlik Benim İşim 118. Bölüm için çekilen kurada Öznur Hanım’ ın ismi çıktı. Bakalım Öznur Hanım süresinde iddialı bir temizlik yapabilecek mi? Öznur Hanım ile Funda Hanım arasındaki hırs kavgası daha da alevlenecek mi? İzleyip görelim.


Temizlik Benim İşim 119. Bölüm yarışmacısı Sinem Hanım çıktı ve haftanın final yarışmacısı ise Gülhanım Hanım oldu.

Temizlik Benim İşim hafta içi her gün yayınlanan tüm bölümlere, ekstra videolara ve geçen haftanın birincisinin de kim olduğuna buradan ulaşabilirsiniz. 

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3617286/temizlik-benim-isim-117-bolum