Yemek Pişirebilen Robot Tanıtıldı! 2020 Yeni Samsung Teknolojisi Bot Chef!

Yemek Pişirebilen Robot Tanıtıldı. 2020 Yeni Samsung Teknolojisi Bot Chef.  2020 yılının yeni teknoloji ürünü Samsung Bot Chef, CES fuarında görücüye sunuldu. CES 2020 yılı için Samsung tarafından tasarlanan Bot Chef, yemek pişirebilen bir robot tasarımıdır. Bilim kurgu filmlerine konu olan yemek pişirebilen robot tasarımları, Samsung tarafından hayata geçiriliyor. Bot Chef kamerası sayesinde insanlar gibi görebiliyor ve yemek tariflerini eksiksiz biçimde pişirerek, sunumunu sağlıyor.


Samsung Bot Chef Teknolojisi Özellikleri


Samsung Bot Chef teknolojisi özellikleri, robotun yemek tariflerini kolaylıkla pişirmesini sağlayan bir teknoloji çeşidi kapsamında tasarlanmıştır. Samsung Bot Chef robot, iki adet olarak tasarlanmış, yemek pişirme fonksiyonlu kola sahiptir. Robot, üzerinde yer alan bir kamera sistemi özelliği ile tasarlanmıştır. Robotun yapabildiği yemek tarifleri ise sınırlı özelliğe sahip, salata menüleri, garnitür, içecek tarifleri ve kahve yapabilen robotun, ilerleyen yıllarda dünya yemeklerini yapabilmesi amacıyla geliştirilmeye devam edilmesi tasarlanıyor. Samsung Bot Chef aynı zamanda, yapay zeka ve robot öğrenme teknolojilerini bünyesinde barındırıyor. Robot öğrenme teknolojisi ile tarifleri hafızasında tutarak, yemek hazırlama işlemini tamamlıyor.


Samsung Bot Chef Kamera Sistemi Özellikleri


Samsung Bot Chef’in sahip olduğu kamera sistemi özellikleri ve fonksiyonları:

Bu fonksiyonel özellikler sayesinde Boat Chef, yemek pişirme robotu geliştirilebilme özelliği taşıyor. Robotun, önümüzde yer alan ilk 5 sene içerisinde dünya yemekleri menülerini yapabilecek aşamaya, robot öğrenme teknolojisi gelişmeleri ile getirilmesi planlanıyor.


Samsung Bot Chef İnsan Hayatına Nasıl Girecek?


Samsung Bot Chef insanların hayatına yapay zeka ve robot öğrenme teknolojilerini destekleyen alt yapısı sayesinde giriş yapmaktadır. Samsung Bot Chef ürünün tanıtımının bu ay içerisinde CES 2020 platformunda gerçekleşmesi ile piyasaya çıkış tarihinin belirlenmesi beklenmektedir. Teknolojik ürün ilerleyen yıllarda, ünlü kahve dükkanı firmaları bünyelerinde kullanıma sunulması muhtemel olan ürünler arasında gelecek vaat ediyor.

Detaylı bilgi için Samsung Bot Chef videolarını izleyebilirsiniz. Samsung'un instagram ve facebook sayfalarından da bakabilirsiniz.

- OKU HABER, Bilim ve Teknik bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3634895/yemek-pisirebilen-robot-tanitildi-2020-yeni-samsung-teknolojisi-bot-chef