Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Pegasus Hava Yolları'na Ait Bir Uçak Kaza Yaptı!

Son dakika! Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bir ucak kaza yaptı. Acil olarak polis, sağlık ekipleri ve itfaiye uçağın enkazına yönlendirildi. Yolcuların tahliye edildiği gelen haberler arasında yer alıyor. İlk alınan bilgilere göre uçağın, İzmir'den İstanbul'a sefer yapan Pesagus Hava Yolları na ait bir uçak olduğu bildirildi. Şuan için yaralı veya ölü konusunda herhangi bir resmi açıklama ve bir bilgi yok.

Uçağın pissten çıktığı ve parçalandığı, kurtarma çalışmalarının devam ettiği ve uçak kazası sebeiyle Sabiha Gökçen Havalima 'nının kapatıldığı gelen haberler arasında bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın Uçak Kazası Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan çığ düşmesi ve uçak kazası ile ilgili açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

Bahçesaray'da meydana gelen çığ felaketleri ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yaşanan uçak kazası bizleri derinden üzmüş, Elazığ depremi ve İdlib'te askerlerimizin şehit edilmesi sonrası yaşadığımız acı katlanmıştır.

Uçak Kazası İle İlgili Pesagus Hava Yolları Açıklama Yaptı

Twitter üzerinden Pegasus Hava Yolları açıklama yaptı. Pegasus Hava Yolları'nın yaptığı açıklamada uçağın pistten çıktığı bildirildi. Pegasus Hava Yolları'nın yaptığı açıklama:

İzmir Adnan Menderes-Sabiha Gökçen seferini yapan PC2193 sefer sayılı TC-IZK kuyruk tescilli uçağımız, bugün (5 Şubat 2020) İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra pistten çıkmıştır.

Pegasus Hava Yolları Twitter üzerinden yaptığı açıklamanın ardından ikinci bir açıklama daha yaparak can kaybı olmadığını ve yaralı yolcuların hastanelere sevkinin yapıldığını bildirdi. İşte Pesagus Hava Yolları'nın yaptığı ikinci açıklama:

An itibarıyla can kaybı bulunmamaktadır, yaralı yolcularımız ise hastanelere sevk edilmektedir. Gelişmelerle ilgili bilgi verilmeye devam edilecektir. Pegasus Hava Yolları

Sabiha Gökçen Uçak Kazası telsiz konuşması

Sabiha Gökçen'de kaza yapan uçağın ilk görüntüleri:

Civarda bulunan kişiler tarafından kaydedilmiş.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki kaza görüntüleri

Gelen videolardan kaza anında yaralananların olduğu görülüyor.

Ayrıntılı bilgileri birazdan vereceğiz, bizi takipte kalın.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3634971/sabiha-gokcen-havalimaninda-pegasus-hava-yollarina-ait-bir-ucak-kaza-yapti