Düğün Masrafları Çok Mu Pahalı? Gençler Neden Evlenmiyor? (EYT) Evlilikte Yaşa Takılanlar

Türkiye’de yaşlı nüfusu artıyor ve bu konu zaman zaman gündemi teşkil ediyor. Hükümete göre ise bu sorunun çözümü için bekar gençlerin genç yaşta evlenmeleri ve minimum 3 çocuk yapmaları gerekiyor.

Geçtiğimiz ay içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gençlerin evliliği ile ilgili bu konu konuşulmuştu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, gençlerin genç yaşta evlenmediğini ve birçoğunun 30 yaşın üzerinde evlendiği söylenmişti ve böyle bir şeyin olmaması gerektiğini ifade etmişti. Cumhurbaşkanının bu sözlerinin üzerine gençlerin evlilik konusu sosyal medya platformlarında tartışma konusu haline dönüşmüştü.

Bunun üzerine 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde Euronews bu konuyu haber yapmış ve gençlerin neden evlenmediğini araştırmış. Mahmutpaşa’da araştırma yaparak konuyu gençlere ve esnafa soran Euronews düğün masraflarıyla ilgili fiyatları öğrenmiş ve neden gençlerin evlenmediğiyle ilgili soruyu direk olarak gençlere sormuş.

Peki, gençler neden evlenmiyorlar ve evlenmeyi düşünenler için düğün masrafı ne kadar tutuyor ve gençler neden geç evleniyorlar?

İşte Euronews’un yaptığı haberden görüntüler:

 

 Euronews’un yaptığı habere göre gençlerin evlenmeme, geç yaşta evlenme sebepleri ve düğün masrafları ile ilgili detaylar şu şekilde:

Gençler, ya evlenilse dahi evliliğin uzun sürmediğinden bahsediyorlar ya da ekonomik kriz nedeniyle evlenemediklerini söz konusu ediyorlar. Kimisi ise EYT ( Evlilikte Yaşa Takılanlar ) diyerek konuyu geçiştiriyor. Mahmutpaşa esnafına gelindiğinde ise konuya maddi açıdan yaklaşarak ev dizmenin 150 bin lirayı bulduğunu söylüyor.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3650739/dugun-masraflari-cok-mu-pahali-gencler-neden-evlenmiyor-eyt-evlilikte-yasa-takilanlar