Corona Virüsü Nedeniyle Karantinada Bulunan Yolculara iPhone Dağıtıldı!

Corona virüsü nedeniyle karantinada bulunan yolculara iPhone dağıtıldı. Japonya 'nın Corona virüsü’nda Diamond Princess gemisinin yolcularında rastlanılan Corona virüsü nedeniyle gemi karantinaya alınmıştı. Şu ana kadarda gemideki yolcuların 174’üne Corona virüsü teşhisi konuldu.

Alınan son haberlere göre, Japonya’nın Sağlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından gemide bulunan hastalara, doktorlarla iletişimlerinin kolay kurabilmeleri için yeni iPhone dağıtıldı. Gemide bulunan yolculara takriben 2000 adet iPhone dağıtılırken karantina sürecininde devam ettiği bildirildi.

Gemideki Yolculara Neden iPhone Dağıtıldı?

Önce Android sistemli telefonların dağıtılması kararı alan Japonya Sağlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, kullanılacak uygulama Android telefonlarda çalışmadığı için apple marka iPhone dağıtılmasına karar verdi. Karantina altında bulunan hastaların doktorlar ile iletişime geçebilmesinin en kolay yolunun bu olduğu ifade edildi.

Dağıtılan telefonlara uygulamaların önceden yüklendiği ve bu şekilde takriben 2000 civarında iPhone dağıtıldığı bildirildi. 19 Şubat 2020 'ye kadar karantinada kalacakları belirtilen bazı yolcuların ise başka bir yere götürüldüğü NBC News tarafından ifade edildi. Bunun uzun süre boyunca gemide karantina altında kalmanın ve bölgede bulunmanın psikolojik sorunlara sebep olmaması için yapıldığı açıklandı.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3653521/corona-virusu-nedeniyle-karantinada-bulunan-yolculara-iphone-dagitildi