Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarda Eksik Olduğunu Duyurdu! KPSS 50 Puanla Personel Alacak!

Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarda eksik olduğunu ve bu sebeple KPSS 50 puanla personel alımı yapacağını duyurdu. 2019 yılının 1.dönemi için yayınlanan ilanın kadrolarında eksik olduğu bildirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendi resmî sitesinde bulunan ilanda önceki alımlar ile yeterli sayı sağlanamamıştı.

Genel Müdürlük tarafından geçtiğimiz günlerde 2019 yılı 1.dönem kadrolu aşçı alımı için şartlar ve başvuru süresi güncellendi. 2020 aşçı alımı için KPSS taban puanının da 50 olduğu açıklandı. 20.01.2020 tarihleri ile 24.01.2020 tarihleri arasında başvuru yapan adaylarında başvurularını geçerli kabul ederek, yeniden başvuru yapmalarının gerekmediğini açıkladı. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine alınacak aşçı sayısının ise 9 olarak belirlendiğini belirtti.

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Son Başvuru Ne Zaman?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çalışmayı düşünen adayların başvuru başlangıç tarihi olarak 17.02.2020 olduğu belirlendi. Son başvuru tarihi olarak da 21.02.2020 olarak açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Başvuru Şartları Neler?

Başvuru yapacak adaylarda Emniyet Teşkilatı'nda Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğince belirlenmiş olan aşağıdaki şartların taşınması gerektiği verilen ilanda vurgulanmış.

Konuyla ilgili olarak daha fazla bilgi almak için İl Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesine bakabilir ve ayrıca sıkça sorulan sorular sayfasına da göz atabilirsiniz.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3654318/emniyet-genel-mudurlugu-kadrolarda-eksik-oldugunu-duyurdu-kpss-50-puanla-personel-alacak