İsrail Savunma Güçleri Açıkladı: Hamas Sahte Hesaplar İle İsrail Askerlerine Tuzak Kurdu!

İsrail Savunma Güçleri tarafından Hamas’ın İsrail askerlerinin telefonlarına sızabilmek için sahte hesaplar ile tuzak kurduğu açıklandı. İsrail ordusunun Twitter hesabından yaptığı açıklamada Hamas tarafından sahte sosyal medya hesapları oluşturduğu iddia edildi.

İsrail Savunma Güçleri açıklamasında Hamas ’ın genç ve güzel kızların fotoğrafları ile sahte sosyal medya hesapları kullandıklarını belirtti. Bu hesaplar ile İsrailli askerlerin telefonlarına sızmak istediklerini ama İsrail İstihbaratı tarafından bunun fark edilerek engellendiği açıklandı.

İsrail Ordusu: Hamas’ın Casus Yazılımları Tespit Edildi

Geçtiğimiz son birkaç aydır bunun yapılmaya çalışıldığını ifade eden Yarbay Jonathan Conricus, onlarca askerin telefonlarında zararlı uygulama tespit ettiklerini ve önlem aldıklarını bildirdi. Yarbay Conricus, alınan önlem ile kritik olabilecek bilgilerin Hamas’ın eline geçmesinin engellenerek durdurulduğunu belirtti.

Hamas'a ait olduğu iddia edilen sosyal medya hesaplarından göç eden ve İbranice konuşma yeteneği iyi olmayan gençlerin İsrail ordusunun askerleriyle sohbet ettiği ve sohbet esnasında otomatik olarak İsrail askerlerinin telefonlarının içine casus yazılımların indirilebileceği bir link gönderildiği ifade edildi. Bu yazılımların aktif olması ile birlikte telefonların uzaktan kontrol edilmesinin, konum tespitinin ve yakında gerçekleştirilen konuşmalarında kaydedilmesinin mümkün olduğu açıklandı.

Uygulamanın tespitinin ardından İsrail ordusu, askerlerine rapor vermeleriyle ilgili çağrıda bulunduğunu bildirirken, tespit edilen casus telefonları kullanan askerlerin üst düzey subayların yakınında kullanılıp kullanılmadığı ise açıklamadı.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3654825/israil-savunma-gucleri-acikladi-hamas-sahte-hesaplar-ile-israil-askerlerine-tuzak-kurdu