Bugün Beraat eden Osman Kavala Hakkında Tutuklama Kararı Verildi!

Alınan son dakika haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Osman Kavala hakkında gözaltı kararı verildi. Bugün beraat eden  Osman Kavala için 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında  gözaltı kararı çıkarıldı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yaptığı açıklamada,"Gezi Olayları" olarak adlandırılan ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetini hedef alan kalkışma girişiminin soruşturulmasıyla ilgili olarak, eylemleri planlayan, yöneten ve yönlendiren bir kısım şüpheliler hakkında Başsavcılıkça 19 Şubat 2019 tarihinde iddianameyle kamu davası açıldığı belirtildi.

18 Şubat'ta İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince haklarında kamu davası açılan sanıkların beraatinin ve tutuklu Osman Kavala'nın tahliyesinin kararının verildiğini hatırlatan açıklamada;

"Anılan kararın bozulması talebiyle ilgili mahkemeye süre tutum dilekçesi verilmiş olup, kararın gerekçesinin yazılmasını müteakip, Cumhuriyet Başsavcılığımızca istinaf kanun yoluna başvurulacaktır. Yargılama sonucunda tahliyesine karar verilen sanık Kavala hakkında, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Başsavcılığımızca yürütülen bir başka soruşturma kapsamında, TCK'nın 309. maddesi uyarınca Anayasal Düzeni Bozmaya Teşebbüs suçundan ayrıca gözaltı kararı verilmiştir."

kaydedildi.

Osman Kavala Tutuklandı

15 Temmuz soruşturması ile ilgili gözaltına alınan Osman Kavala, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi ve orada tutuklandı.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3663346/bugun-beraat-eden-osman-kavala-hakkinda-tutuklama-karari-verildi