Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Libya’da Şehitler Var!

Libya’dan alınan şehit haberini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’de otoyol açılışında bildirdi. Cumhurbaşkanı yaptığı duyuruda,

"(Libya'da) Bir kaç tane şehidimiz var. Ama bir kaç tane şehidimizin karşılığında 100'e yakın lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Şehitler tepesi boş kalmayacak"

dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir’de Kuzey Ege Otoyolu açılışı yaptığı sırada konuşma yaparken, Libya’da birkaç şehit olduğu haberini verdi. Erdoğan açıklamasında,  

 “Libya’nın meşru Başbakanı ile yönetimiyle masaya oturduk, imzaları attık… Biz gayrimeşru Hafter’e karşı, ücretli, lejyoner Hafter’e karşı biz orada yönetici, kahraman askerlerimiz ve Suriye Milli Ordusu’ndan ekiplerimizle beraber oradayız. Mücadeleyi orda sürdürüyorlar. Tabii birkaç tane şehidimiz var. Ama birkaç tane şehidimizin karşılığında da 100’e yakın orada, o lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Kardeşlerim, şunu hiçbir zaman unutmayacağız; Şehitler tepesi boş kalmayacak”

sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, vefat eden şehitlerin ne zaman ve nerede şehit düştükleri konusunda herhangi bir ayrıntıda bulunmadı. Askerlerin uyrukları veya isimleri hakkında da henüz bir açıklama yapılmadı.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3669660/cumhurbaskani-erdogan-acikladi-libyada-sehitler-var