HTC R70 Görücüye Çıktı! HTC Wildfire R70 Özellikleri

HTC 2020 yılında çıkardığı ilk telefon olma özelliğini taşıyan HTC R70 görücüye çıktı. R70 üçlü arka kamerası ve uzun süre dayanabilen pil ömrü ile oldukça dikkat çekeceğe benziyor.

HTC uzun süredir yeni bir telefon çıkarmıyordu. 2020’ye giriş yapmamızla beraber yeni telefonu da görücüye çıktı. Çin’in boğuştuğu Koronavirüs nedeniyle HTC her ne kadar Mobil Dünya Kongresi etkinliğine katılamasa da HTC Wildfire R70 birkaç gün önce teknoloji severlere tanıtıldı.

HTC Wildfire R70 Özellikleri

Telefon çeşitliliğinin oldukça fazla olduğu günümüz de üreticiler yeni bir telefon çıkardıklarında özelliklerine ve fiyat performans ilişkisine oldukça önem vermeye başladılar. İşte merak edilen HTC Wildfire R70 özellikleri

Yukarıdaki özelliklere sahip olan HTC’nin yeni telefonu tasarımı ve özellikleri ile rağbet göreceğe benziyor.
HTC’nin yeni telefonu R70 orta segment bir telefon olmasına rağmen tasarımında ki kameralar oldukça dikkat çekici. Genelde amiral segmente ait telefonlarda gördüğümüz 3 kamera özelliği R70 de de mevcut. Bu 3 kameranın kullanım şekli ise şöyle; 16 MP özelliğe sahip ana kamera fotoğraflarınızı çekerken kullanacağınız kamera. 2. Arka kamera olan ve 2 MP çekim kalitesine sahip olan kamera ise makro kamera. 3. Arka kamera olan ve yine 2 MP olan kamera ise fotoğraflara derinlik katmak için kullanılıyor.

HTC Wildfire R70 4000 mAh bataryaya sahip, ancak hızlı şarj özelliğine sahip değil. Bu da çoğu kullanıcıya göre bu telefonunun olumsuz yanı. Hızlı bataryaya sahip olamayan 4000 mAh’lik bir bataryanın tam dolumu uzun bir süre alabilir. HTC’nin yeni telefonunda Android 10 yerine Android Pie kullanıldığı da gözden kaçmıyor. Android Pie diğer adıyla Android 9.0 yapay zekayla çalışan bir sistem. Örneğin sıklıkla kullanmadığınız uygulamaları arka plandan kaldırarak batarya ömrünü uzatıyor. HTC Wildfire R70 fiyatına dair bir açıklama yapılmadı. Özelliklerine ve segmentine bakılırsa fiyatı almayı düşünenleri mutlu edecek gibi duruyor.

- OKU HABER, Bilim ve Teknik bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3680373/htc-r70-gorucuye-cikti-htc-wildfire-r70-ozellikleri