Almanya Corona Virüsü İçin Tedbir Alıyor! Almanlar Karantina İhtimaline Karşı Evlerine Erzak Dolduruyor!

Corona virüsü endişesinden dolayı Almanlar karantina ihtimaline karşı evlerine erzak dolduruyor. Almanya’da Corona virüsü endişesi artmaya başladı. Demiryolları ve Bundeswehr ( Alman Federal Ordusu ) olası bir Corona virüsü salgını için hazırlanıyor. Almanya’da halk endişe içerisinde.

Almanların Corona Virüsü Karantina İhtimaline Karşı Erzak Listesi!

Almanya Bonn Sivil Savunma ve Afet yardımı Federal Ofisi tarafından verilen öneriler doğrultusunda Almanlar evlerine 2 hafta boyunca her bir bireye yetebilecek ölçüde belli bir liste doğrultusunda alışveriş yapmaya başladılar. Bir bireyin 10 günlük Corona virüsü alışveriş listesi içerisinde,

Bu erzak ile bir kişi için 10 gün ile 2 hafta boyunca olası bir karantina halinde yeterli olabileceği öneri olarak veriliyor.

Almanlar Marketlerdeki Stokları Boşalttılar!

Almanlar marketlerdeki stokları boşalttılar. Almanya’nın büyük süpermarketlerinden ALDI – SÜD ’ün yaptığı açıklamaya göre, Almanlar büyük miktarda hijenik ve dayanıklı gıda alışverişleri yapıyorlar. Almanya’dan alınan bir başka habere göre, Almanlar büyük marketlerden konserve ürünleri ve dayanıklı gıdalarda yüklü miktarda alışveriş yaparak rafları boşattılar.

Almanya'da sadece yiyeceklere değil aynı zamanda,

Perşembe günü televizyonda açıklama yapan Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn (CDU) maskelerin eczanelerde tükendiğini belirterek böyle bir konuda hazırlıklı olmalarını bildirdi. Sözlerine eğer ki durum kötüleşirse maskelerin artık ihraç edilmeyeceğini ve ülke dışına çıkartılmayacağını söyledi.

Almanya’da Corona Enfeksiyon Sayısı Artış Gösterdi!

Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesinin internet sayfasında verilen bilgilere göre, Almanya’da Corona Virüsü enfeksiyon sayısında artış görüldü. Cuma günü akşamı itibariyle tespit edilen enfeksiyon sayısı 50’nin üzerine çıktı. İtalya’da iş gezisi yaparak yaparak Almanya’ya gelen ve Hessen’de yaşayan bir kişide Corona virüsüne rastlandı. İrtibat kurduğu kişiler ise şuan karantina altında bulunuyor. Ayrıca Rhein-Neckar bölgesinde, Göppingen, Tübingen, Rottweil, Ludwigsburg’da Hedelberg’de, Breisgau-Hochschwarzwald ve Heilborn’da Corona virüsü görüldüğü belirtiliyor.

Baden Württemberg Kültür Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre son 14 gün içerisinde riskli olan bölgede tüm öğretmenler ve öğrenciler, okullardan ve kreşlerden bağımsız olarak uzak durmaları söylendi. Son 14 gün içerisinde risk altında olan tüm çalışanlarda geçici olarak görevden alındılar.

Alman demiryolu Deutsche Bahn ise Covid-19 Corona virüsüne karşı kapsamlı olarak hazırlanıyor. Verilen bilgilere göre trende olası bir Korona virüsü durumunda vagonun karantinaya alınıp, profesyonelce dezenfekte edileceği ve yolculardan ise gerektiğinde iletişime geçilebilmesi için iletişim bilgileri alınacağı bildirildi.

Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesinin internet sayfasında paylaştığı bilgilere göre Avrupa ülkelerinden İtalya’da birçok Corona vakası olduğu söyleniyor. Ayrıca İspanya Sağlık Bakanlığı ise 33 Corona virüsü teşhisi olduğunu bildirdi.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3681201/almanya-corona-virusu-icin-tedbir-aliyor-almanlar-karantina-ihtimaline-karsi-evlerine-erzak-dolduruyor