Corona Virüsü Nedeniyle Pazartesi Günü Umuma Açık İstirahat Ve Eğlence Yerleri Kapanıyor!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine Corona Virüsü tedbirleri ile ilgili olarak ek genelge gönderildi. Tüm illere gönderilen ek genelgede Corona virüsü salgınının tüm dünyayı tehdit alıp devam ettiği ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da Pandemi olarak adlandırıldığı bildirildi.

Umuma Açık İstirahat Ve Eğlence Yerleri Kapanıyor

Gönderilen ek genelge ile Corona virüsü yani Covid – 19 salgınından vatandaşları korumak ve bu salgının engellenmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmede, umuma açık istirahat ve eğlence yerleri tüm faaliyetlerinin durdurulacağı bildirildi. Vatandaşların çok yakın mesafelerle bir arada bulunmaları sebebiyle Corona virüsünün bulaşma riskini artıracağı için diskotek, pavyon, bar ve gece kulüpleri bugün saat 10.00’dan itibaren geçici bir süreyle kapatılacağı ve tüm faaliyetlerinin durdurulacağı belirtildi.

Bunlara ek olarak gönderilen genelgede tedbirlerle alakalı olarak valiler, kaymakamlar tarafından il ve ilçe belediyeleri ile birlikte iş birliği içinde olarak, ilgili Kanun hükümleri doğrultusunda gerekli görülen tedbirlerin acilen alınması ve kolluk birimleri tarafından da bu konunun takip edilip uygulamalarda herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesi de ayrıca talep edildi.

Alınan bu kararlar doğrultusunda Pazartesi sabah saat 10.00’dan itibaren tüm umuma açık ve istirahat ve eğlence yerleri kapanıyor.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/3717851/corona-virusu-nedeniyle-pazartesi-gunu-umuma-acik-istirahat-ve-eglence-yerleri-kapaniyor