Nasıl Yapılır ? Instagram da Yakın Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır ?

Aysel Gözey
Aysel Gözey

Insragramda yakın arkadaş ekleme nasıl yapılır ? Yakın arkadaşlar özelliğine nedir ? Instagram yakın arkadaş özelliği nasıl kullanılır ? Instagram'ın ilk yıllarında, hikayeleri insanlardan gizlemek zordu. Tek bir hikaye için ayarlara bakmanız ve gizlemek için aboneleri seçmeniz gerekiyordu.

Ardından, bu abonelerin bir sonraki hikayeyi görmesine izin vermek istiyorsanız, o hikayenin ayarlarına gitmeniz ve engellemeyi iptal etmeniz gerekiyordu. Ancak şimdi bu iş çok daha kolay. Sizlere Instagram yakın arkadaş ekleme nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğiz.

Yakın Arkadaş Özelliği Nedir ?

Instagram yakın arkadaşlar özelliği paylaşılan gönderilerin video fotoğraf ve anlık durumların sadece yakın arkadaşlar için görünür olmasını sağlayan özelliktir. İnstagram içerisinde bulunan bu özellik sayesinde güvenli paylaşım mümkündür.

2018'de Instagram, sınırlı bir grupla içerik paylaşmayı çok daha kolay hale getiren yakın arkadaşlar kurdu. Yakın arkadaşlardan oluşan bir liste oluşturduktan sonra, hikayeleri yalnızca bu listeyle paylaşma seçeneğiniz olur.

Instagram’ın yeni yardımcı uygulaması Threads, yakın arkadaşlarınıza mesaj göndermek için özel olarak tasarlanmıştır. Yakın arkadaş listenizden bir üye size bir mesaj gönderdiğinde, bunu Instagram yerine Threads içinde alırsınız.

Konular, Instagram üzerinden erişemediğiniz bazı harika özelliklere sahiptir. Kamera kısayollarıyla yakın arkadaşlarınıza hemen fotoğraf gönderebilir ve herkese ne yaptığınızı bildirmek için emoji durumları ayarlayabilirsiniz.

Yakın arkadaş listenize nasıl kişi ekleyeceğinizi bilmiyorsanız size nasıl başlayacağınızı göstereceğiz. Bunu Instagram aracılığıyla nasıl yapacağınızı sizler için gösterdik.

Instagram'da Yakın Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır ?

İlk olarak uygulamayı açın ve aşağıdaki maddeleri uygulayın 

Daha fazla sosyal medya ile ilgili bilgiler için bizleri takip etmeyi unutmayın.

- OKU HABER, Aysel Gözey tarafından kaleme alındı
https://www.okuhaber.com/makale/4132533/aysel-gozey/nasil-yapilir-instagram-da-yakin-arkadas-ekleme-nasil-yapilir