Türkiye’de Hangi İlde Ne Kadar Corona Vaka Sayısı Var? İllere Göre Coronadan Hayatını Kaybedenlerin Sayısı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından Corona virüs vakalarının illere göre sayıları açıklandı. Dünya genelinde pandemi olarak nitelendirilen,  Covid-19 olarak bilinen ve Coronavirüs adıyla da tanımlanan bu hastalığın Türkiye'de  hangi illerde ne kadar sayıda görüldüğü ve hangi illerde ne kadar kişinin hayatını kaybettiği Sağlık Bakanı tarafından duyuruldu. Hangi ilde ne kadar Corona vaka sayısı var?

Türkiye Genelinde Corona Virüsü En Çok Hangi İlde Rastlandı?

Sağlık Bakanının yaptığı açıklamaya ve bildirilen verilere göre en çok Covid-19 yani en çok Corona virüsü vakası 12 bin 231 vaka sayısı ile İstanbul’da görüldü. İstanbul ’un ardından en fazla Corona virüsü vakasının İzmir’de olduğu belirtilirken, 3. sırada en fazla Corona vaka sayısı Ankara olarak bildirildi.

3 Nisan itibariyle Türkiye’nin bütün illerinde Covid-19 olarak adlandırılan Corona virüs vakalarının görüldüğü ifade edilirken, Türkiye’nin toplam olarak 54 ilinde de Corona vakası nedeniyle ölümlerin yaşandığı belirtildi. Corona nedeniyle en çok hayatını kaybedenlerin 210 ölüm vakası ile İstanbul’da olduğu söylendi. İstanbul’u takip eden şehir ise en fazla ikinci ölüm vakalarının yaşandığı İzmir şehri oldu.

3 Nisan 2020 İtibariyle En Fazla Corona Virüs Vakası Görülen İllerin Sıralaması

3 Nisan itibariyle 10 en fazla Corona virüsü görülen illerin sıralaması aşağıdaki şekildedir:

Türkiye genelinde ilk 10 sıralamasına göre Corona vaka sayısı Bakan Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamalar bu şekildedir.


Türkiye Genelinde En Fazla Corona Ölümü Gerçekleşen İller Hangileridir?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından, Türkiye genelinde en fazla Corona ölümünün olduğu iller sıralaması ise şu şekilde açıklanmıştır. Türkiye'de gerçekleşen ölü sayısı aşağıdaki şekildedir:

Türkiye genelinde rastlanan Corona ile ilgili vaka sayısı kaç oldu ve ölü sayısı kaç olduğunun haberleri son dakika haberleri olarak Bakan Koca tarafından bilim kurulu toplantısının ardından yukarıdaki şekilde açıklandı. Dünya genelinde Corona vaka sayısının bildirileri ise son dakika haberi olarak internette corona haber sitesinde bulunmaktadır. Daha fazla bilgi almak için lütfen buraya tıklayın.
Ek olarak; Dünya genelinde birçok ülkede spor aktiviteleride durduruldu.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4132637/turkiyede-hangi-ilde-ne-kadar-corona-vaka-sayisi-var-illere-gore-coronadan-hayatini-kaybedenlerin-sayisi