Abdi İbrahim Firması Corona İçin İlaç Üretmeye Başlıyor!

Dünya çapında ve uluslararası bir ilaç firması olan Abdi İbrahim Corona için ilaç üretmeye başladı. Covid-19 tedavisi için ilaç üretmeye başlayan Türk ilaç firması Abdi İbrahim, üretecekleri Corona virüsüne karşı yapılan gözlemler neticesinde olumlu netice verdiğini açıkladı.

Abdi İbrahim İlaç Firması Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut tarafından yapılan açıklamaya göre, Corona virüs yani yeni tip Covid-19’un tedavisinin protokolünde bulunan bir ilacın Türkiye’deki tek yerli üreticisi olduklarını söyledi. Firma, bu ilacın üretiminde kullanılan gerekli hammaddenin tedarik edilmesinin ardından ilk parti ilacın üretimini yaparak Sağlık Bakanlığına teslim ettiklerini duyurdu.

Hammadde desteğinin Dışişleri Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı'nın desteğiyle yapıldığını ifade eden Abdi İbrahim ilaç firması, bir yıl boyunca üretecekleri ilaçları da Bakanlığa bağışlayacaklarını belirtti.

Abdi İbrahim İlaç Firması Corona Virüsü Tedavisi İçin İlaç Üretiyor!

Türk ilaç firması Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Barut ise yaptığı duyuruda,

“Abdi İbrahim olarak, iyileştirme misyonumuz doğrultusunda, sorumluluklarımızın bilinciyle hareket ediyoruz. Ülkemizin maruz kaldığı virüs tehdidinin en kısa sürede sonlanması için tüm imkanlarımızı devreye soktuk. Değerini, ülkesine ve ülke insanlarına yaptığı katkılarla ölçen bir şirket olarak, dünyanın ve ülkemizin bu zorlu süreci en kısa zamanda ve az kayıpla atlatması en büyük temennimiz.”

şeklinde konuştu.

Abdi İbrahim ilaç firmasının kendi internet sitesinde yapılan duyuruda ise:

“Ülkemizi ve dünyayı derinden etkileyen yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedavi sürecinde destek olarak, otoritelerce önerilen, Sağlık Bakanlığımızın tedavi protokollerinde yer alan ve Abdi İbrahim’in halihazırdaki ürünleri arasında bulunan bir ilacının ilk parti üretimini gerçekleştirerek Bakanlığımıza teslim ettik. Nisan ayı içinde üretimi tamamlanacak 1 milyon 600 bin tableti ve bu ilacın yıl sonuna kadar yapacağımız tüm üretimini yine Sağlık Bakanlığımıza bağışlayarak Türk tıbbının hizmetine sunacağız. Abdi İbrahim olarak, içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde hastalarımızın iyileşmesi için azim, üstün gayret ve olağanüstü fedakarlıkla hizmet veren doktorlarımızın, eczacılarımızın, hemşirelerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.
Abdi İbrahim

Sözlerine yer verildi.

108 yıldır Türkiye’nin ilaç firması olan Abdi İbrahim, Corona virüsünü yenebilmek için çalışmalarına devam ettiklerini de ifade ediyor. Ayrıca #hayatıiyileştiriyoruz hashtagını kullanarak duyurularını gerçekleştiriyor.

 

Abdi İbrahim Kimdir?

1912 yılında Koca Mustafapaşa’da Eczacı olan Abdi İbrahim Bey, eczanesinde ilaç üretimi yapmaya başladı. 1915 yılında ise seri üretime geçerek Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ni kurdu. 1912 başladığı ilaç üretimini günümüze kadar devam ettiren firma halen ilaç üretimini sürdürmektedir ve çeşitli salgın hastalıkların tedavisi için çalışmalar yapmıştır.

Peki, Abdi İbrahim İlaç Sanayi Ne Tür İlaçları Üretiyor?

İlacın üretimine devam ediyoruz diyen Abdi İbrahim İlaç Sanayi hakkında daha ayrıntılı bilgi için, burayı tıklayınız.

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4136992/abdi-ibrahim-firmasi-corona-icin-ilac-uretmeye-basliyor