Süleyman Soylu'nun İstifası Cumhurbaşkanı Tarafından Kabul Edilmedi! Bakan Soylu Görevine Devam Ediyor!

Süleyman Soylu'nun istifası  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmedi! Bakan Süleyman Soylu görevine devam ediyor!

Soylu akşam saatlerinde Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile istifa ettiğini bildirmiş, hemen ardından Bakan Soylu İstanbul'a hareket etmişti. İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU saat 23.00 sularında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Yapılan görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın verdiği kararla, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasının kabul edilmediği bildirildi ve görevde kalmasına karar verildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan Süleyman Soylu'nun İstifası ile İlgili Yazılı Bir Açıklama da Yapıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan Açıklamada;

15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.
Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.
Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçIü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.
Koronavlrüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenlği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.
İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçblr sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.
Sayın Bakanımız istifa talebinl sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuŞ, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.
Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.
İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.

sözlerine yer verilerek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görevine devam edeceği bildirilmiştir.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4152966/suleyman-soylunun-istifasi-cumhurbaskani-tarafindan-kabul-edilmedi-bakan-soylu-gorevine-devam-ediyor