Korona Virüs Mücadelesinin Bilim Kurulu Üyeleri Kimlerdir? Bilim Kurulunda Kimler Yer Alıyor?

Korona Virüs salgını ile sürdürülen etkili mücadelede son derece önemli rol oynayan Bilim Kurulu Nedir? Bilim Kurulu kimlerden oluşuyor?
Dünya üzerinde Kovid-19 salgını başlaması üzerine, Türkiye erken bir önlem olarak Korona Virüs Bilim Kurulu oluşturdu. Sağlık Bakanlığı tarafından virüs henüz ülkemizde görülmeden alınacak tüm tedbirlerin belirlenmesinde yardımcı olacak Bilim Kurulu, hepsi de alanlarında en yetkin olan isimler arasından seçerek oluşturuldu.

Bilim Kurulu gece gündüz çalışarak, ülkemizde alınması gereken tedbirler konusunda tavsiye kararları alarak Türkiye’nin Korona Virüs ile mücadelesine yön çiziyor. Aynı zamanda televizyon, gazete ve radyo yayınlarına katılan Bilim Kurulu üyeleri toplumu virüs ile mücadele noktasında bilinçlendirirken, sosyal medya kaynaklı bilgi kirliliğinin de önüne geçmiş oluyor.

Peki, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Başkanlığında çalışan ve vatandaşlar tarafından da oldukça merak edilen Bilim Kurulunda kimler yer alıyor? Bilim Kurulu Neler Yapıyor?

Bilim Kurulu Neler Yapıyor?

Bilim Kurulunu, ülkemiz daha virüs Türkiye’ye gelmeden alınan kararlar konusundaki tavsiyeleri ile tanıdı.

Bilim Kurulu üyesi olarak çalışan akademisyenler, korona virüs sürecinde hem küresel anlamda tehdit durumuna gelen Kovid-19’la mücadelede yöntemlerin belirlenmesini hem de bilimsel geçerliliği bulunmayan öneri ve bilgiler noktasında vatandaşların doğru olarak bilgilendirilmelerini sağladı.

Bilim Kurulu Üyeleri Kimlerdir?

Ülkemizde Korona Virüs ile mücadelenin en önemli noktası konumunda bulunan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında çalışan Koronavirüs Bilim Kurulunun üyeleri şu isimlerden oluşuyor;

Bilim Kurulu ilk kez Mart 2020 de oluşturulmuş ve Nisan 2020 tarihinde de aktif bir şekilde korona ile mücadele için çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Bilim Kurulu üyesi Şenel, sokağa çıkma yasağının sonuçlarını 10 gün sonra görebilmenin mümkün olduğunu ifade etti.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4174903/korona-virus-mucadelesinin-bilim-kurulu-uyeleri-kimlerdir-bilim-kurulunda-kimler-yer-aliyor