En güzel Ramazan Menüsü: Omletli Kaşarlı Krep, Lutenitsa Sosu ve Yoğurtlu Ispanak Çorbası Tarifi

Ev hanımları küçükten büyüğe herkesin gönlü olsun diye farklı yemeklerin ve lezzetlerin arayışını sürdürüyor. Okuhaber olarak sofra hazırlayacak herkese Ramazan boyunca kolaylık olması için Ramazan tarifleri ve Ramazan menüleri sunacağız.

Sizlere sunacağımız menüler hem sahur tarifleri hem de iftar tarifleri olarak. Ramazanın ilk sahur gecesi için hafif, doyurucu ve bir o kadarda lezzetli bir tarifimiz var. Yapılışı oldukça pratik olan bu enfes omletli kaşarlı krep tarifi ile Ramazan sahur menüsü tariflerini verelim.

Ayrıca omletli kaşarlı krep yanına hazırlayabileceğiniz bir ikinci tarifimiz ise Lutenitsa sosu yani balkan sosu tarifi ve üçüncü tarifimiz de yoğurtlu ıspanaklı çorba olacak. 

Lutenitsa sosu hazırlamak için sahuru beklemeden akşamdan yapacağız. Konserve domates, konserve patlıcan ve konserve kapya biber ile yapacağımız pratik bir Balkan sosu tarifi ile lezzetli bir kahvaltılık sos hazırlayacağız.

Ramazan Manisi

Ramazan ayı ilk sahur menüsü vermeden önce bir Ramazan manisi ile başlayalım.

11 Ayın sultanı Ramazan-ı Şerif hoş geldi,

Mutfaklar şenlendi, sofralar neşelendi,

Ramazan menüsü bizden,

Sofra kurması ve yemesi sizden…

 

Davulcu vur davula ahali uyansın,

Başlasın Ramazanımız,

Sofralar donansın,

7’den 77’ye herkes sofraya toplansın…

Ramazan Menüsü Tarifleri

Herkese hayırlı Ramazanlar dileyerek, önce omletli kaşarlı krep tarifi, ardından Lutenitsa sosu tarifi ve en son ise yoğurtlu ıspanak çorbası ile Ramazan menüsü hazırlamaya başlayalım. Üç tarifimizin yanına güzel bir kahvaltı sofrası kuralım ve mis gibi birde çay demleyelim. İşte, Ramazan-ı Şerif için hazırlayacağımız ilk sahur menüsü!

1.  Omletli Kaşarlı Krep Nasıl Yapılır?

Krep İçin Malzemeler:

Krep İçi İçin Malzemeler:

Omletli Kaşarlı Krep Tarifi

Omletli kaşarlı krep tarifi için hazırlığa önce doğranması gereken malzemeleri doğrayarak başlıyoruz. Ardından 4 yumurtayı bir tutam tuz ile çırpıyoruz ve bir kenarda bu malzemeleri bekletiyoruz.

Krep Nasıl Hazırlanır?

Krep nasıl hazırlanır sorusunun cevabı aslında oldukça basit ve şimdi en kolay krep nasıl yapılır, birlikte yapmaya başlayalım.

Omletli Kaşarlı Krep Yapılışı

2.  Lutenitsa Sosu Nasıl Yapılır?

Lutenitsa Sosu Malzemeleri

Konserve malzemelerinde sirke bulunduğu için bu tarifimizde sirke kullanmayacağız.

Lutenitsa Sosu Tarifi ve Yapılışı

3.  Yoğurtlu Ispanak Çorbası Nasıl Yapılır?

Yoğurtlu Ispanak Çorbası Malzemeleri

Yoğurtlu Ispanak Çorbası Yapılışı

Önce çorba, sonra kahvaltı ile birlikte krep ve sos, son olarak da tercih ettiğiniz bir meyve ile sahurunuzu yapabilirsiniz. İlk sahur menüsü olarak sizlere Lutenitsa sosu, omletli kaşarlı krep tarifi, yoğurtlu ıspanak çorbası ve meyve öneriyoruz.

Sofralarınızın tadı bol ve afiyet olsun!

 

- OKU HABER, Gurme bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4229416/en-guzel-ramazan-menusu-omletli-kasarli-krep-lutenitsa-sosu-ve-yogurtlu-ispanak-corbasi-tarifi