Survivor 2020 Yılından Önce Panamada Yarışan Doğukan Manço'dan Survivor Türkiye Bilinmeyenleri

Bu yıl Survivor 2020 olarak düzenlenen yarışma hakkında Doğukan Manço, Survivor hakkında tüm bilinmeyenleri açıkladı.   Acun Ilıcalı tarafından 2005 yılında başlatılan, çeşitli kanallarda yayınlanarak en son 2015’ten beri TV8 ekranlarında gördüğümüz yarışma Survivor Türkiye ülkemizde büyük bir ilgi ile izleniyor. Survivor gün geçtikçe kendini yenilen formatlarla karşımıza gelirken programın yayınlandığı günden beri akıllarda bazı soru işaretleri bırakmıştı. Survivor 7. Sezon (2013) Ünlüler- Gönüllüler yarışmasının 2.si Doğukan Manço kısa bir süre önce sosyal medya üzerinden Survivor Adasında yaşananlardan en çok merak edilen soruları cevapladı. İşte bu soruların cevaplarını sizin için derledik.

Survivor Doğukan Manço Kimdir?

Doğukan Manço olarak bildiğimiz tam adı ile Doğukan Hazar Manço 1981 yılında Belçika’da doğmuştur. Babasının ünlü ve çok sevilen şarkıcı Barış Manço olması sebebi ile tüm Türkiye onu Barış Manço’nun büyük oğlu olarak tanımıştır. Yurtdışında mimarlık eğitimi gören, garsonluktan radyo programcılığına kadar her türlü işi yapan Manço, 2012 yılında Manço Prodüksiyon adında bir şirket kurmuş ve babasının şarkılarını tekrar seslendirmeye başlamıştır.

2013 yılında Ünlüler- Gönüllüler formatında Panama Cumhuriyeti sınırlarında bir adada düzenlenen Survivor yarışmasına katılmış ve yarışa sonucunda Hilmi Cem İntepe birinci olurken Doğukan Manço ikincilik kazanmıştır. Daha sonra ikinci kez Survivor All Star da boy göstermiş ve yarışmanın ardından çok kısa süre önce sosyal medya aracılığı ile izleyenlerin Survivor hakkında sorularını cevaplamıştır. Bakalım Survivor hakkında neler söyledi?

Survivor Türkiye En Çok Merak Edilenler

Survivor Türkiye yayınlandığı günden beri yoğun izleyici kitlesi ile takip ediliyor. Şu an son sezonu devam etmekte olan yarışmanın Dominik Cumhuriyeti adalarında geçtiği biliniyor. Yarışmanın konseptinde bilindiği gibi yarışmacılar bir adada kalıyor ve kazanılan ödüller hariç yeme, içme, farklı barınma imkanları, dışarıdan gelen herhangi bir eşyadan uzakta bir yaşam sürüyorlar. Peki bu adada seyircilerin görmediği neler oluyor? Yarışmacılar nasıl yaşıyor? Öz bakımlarını nasıl yapıyorlar? daha birçok ayrıntı sizlerle!

Survivor Türkiye’de Temizlik ve Hijyen

Tüm izleyenlerin aklındaki ilk soru Survivor’da temizlik ve hijyen konusudur. Temizlik ve kişisel bakımınızı nasıl yapıyordunuz sorusuna yanıt olarak Manço; erkeklerin sakal, saç kesme vs şansı yoktu ama kadınların mecbur olarak yapılması gereken bakımları düzenli olarak doktor kontrolünde yapılıyordu dedi.

bu soruya tuvalet kâğıdı vs bulunmadığını ve tüm doğanın tuvalet olduğunu, herkesin bir köşesi olduğunu belirten Doğukan Manço bazı zamanlar bu durumun rahatsız edici olduğunu söyledi.

Tüm bunların yasak olduğunu söyleyen yarışmacı, dallardan vs misvak yaptıklarını ve diş fırçası, diş macununun ödül olduğunu söyledi.

Sorusuna ilk katıldığı Survivor’da tuvalet kâğıdı olmadığını, ikinci Survivor’da tuvalet kâğıdı verildiğini söyledi. Onun dışında tuzlu su kullanıldığını belirtti.

Bu soruya ise çok şaşırtan bir cevap geldi. Manço; çoğu zaman iç çamaşırı kullanmadıklarını, çok sınırlı kıyafet götürdüklerini ve bunların da yıprandığı, yırtıldığı zaman vs değiştirebildiklerini söyledi.

Acun Ilıcalı Nerede Kalıyordu?

Survivor’da takımların ayrı ayrı adalarda kaldığı biliniyor.

Çok merak edilen sorulardan bir tanesi de Acun Ilıcalı’nın nerede kaldığı sorusuydu. Bu sorunun cevabı ise Acun Ilıcalı farklı bir adada, merkezde tüm çalışanların da konakladığı bir villada kalıyordu oldu.

Survivor’da Yiyecek Veriliyor muydu?

Bazen sosyal medyada çıkan Survivor’da yarışmacılara yemek veriliyor iddiaları herkes tarafından merak ediliyordu. Survivorda yiyecek veriliyor mu? Su sınırsız mı? Bu soruların cevabı için Doğukan Manço neler söyledi?

Sorusuna Manço, “Yılan yemeye niyetlendim, fakat yemedim, yiyen olduğunu da sanmıyorum” şeklinde yanıt verdi.

sorusuna yanıt olarak bu konuda çok çabaladığını, az da olsa mahsül verdiğini ama adalar birleşince hepsinin talan olduğunu söyledi.

Sorusuna ise bize ne veriliyorsa hastaneye kaldırılanlara da o veriliyormuş dedi.

Sorusunun cevabı evet su sınırsızdı! oldu.

Sorusuna ise hep verileceğini düşünüyordum ama vermediler! dedi.

Oyunlar Kaç Saat Sürüyordu?

Ekranlarda keyifle izlediğimiz oyunların bir de gerçek yüzü var, izleyenlerin 15-20 dakikada izledikleri oyunlar gerçekte ne kadar sürüyordu?Bu soruya cevap olarak ünlü yarışmacı oyunların yaklaşık 3-4 saat sürdüğünü söyledi. Oyun başlamadan önce test oyunlarının yapıldığını ve bunu göremediklerini söyleyen eski yarışmacı, testlerin de süreyi uzattığını ve eksikler olunca mecburen beklediklerini ekledi.

Survivor’da Kavgalar Gerçek mi?

Survivor’da tüm sezonlarda çok konuşulan kavgalar oldu. Bazen bu kavganın kurgu olduğunu söyleyenler olurken öte yandan kavgaların gerçekçiliği de dikkatleri çekti. Peki adada yaşanan kavgalar gerçek miydi?

Survivor’da İbadet Edilebiliyor mu?

Survivor’da Yarışmacılar Dışarıdan Haber Alabiliyor muydu?

Survivor’da yarışmacılar dışında birçok insanın çalıştığı biliyor. Haliyle akıllara gelen dışarıdan haber götürülüyor muydu şüphesi oldu. Peki Doğukan Manço ne dedi?

Adadaki herkesin kameramanlarla, çalışanlarla iletişim kurmak istediğini söyleyen Manço tüm bu çabalara rağmen kameramanların yarışmacılarla konuşmasının yasak olduğunu söyledi.

Reyting İçin Sizden Bir Şey İsteniyor muydu?

Herkesin belki de en çok merak ettiği soru budur. Yarışmacılar reyting için mi bu şekilde davranıyor? Kavgaların sebebi reyting mi? Reyting için sizlere bir rol veriliyor mu?

Bu soru karşısında Manço; kendilerinden özellikle istenen bir şey olmadığını ama orada birçok kişinin ön plana çıkmak için zaten gereğinden fazlasını yaptığını söyledi.

Yarışmacılar sabah kaçta uyandırılıyordu?

Çoğu izleyenin “Zaten boş boş takılıyorlar, istedikleri saatte uyanıyorlardır” dediğini duyar gibiyiz. Bu sorunun cevabı sizleri şaşırtacak.

Adada uyandırılma saatinin 6-6,30 olduğunu söyleyen Manço, zaten bir süre sonra yarışmacıların da biyolojik olarak bu duruma alıştığını ve güneş doğar doğmaz kendiliğinden uyandığını söyledi ve kameramanlar adaya girdiği zaman ayak sesleri ile uyandığını da ekledi.

Adadaki fareler ve diğer hayvanlar gerçek mi?

Sosyal medyada Acun’un kurmaca fareleri olarak da çok konuşulan bu konuya Doğukan Manço açıklık getirdi. Acaba adadaki hayvanlar gerçek miydi?

Doğukan Manço, bu soru karşısında gülerek adadaki farelerin ve tüm hayvanların gerçek olduğunu, bazı zamanlar bu hayvanların istilasına uğradıklarını ve rahatsız edici olduğunu söyledi.

Survivor Türkiye hakkında birçok kişinin merak ettiği tüm bu soruları sizler için derledik. Ayrıca devam eden Survivor 2020 haberleri için takipte kalın.

- OKU HABER, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4303609/survivor-2020-yilindan-once-panamada-yarisan-dogukan-mancodan-survivor-turkiye-bilinmeyenleri