Covid-19 'dan Müjdeli Haber: Türkiye'de Son 24 Saatte İyileşen Hasta Sayısı Yeni Vaka Sayısını Geçti

Her gün paylaştığımız gibi bugünü de Covid-19 son 24 saat verileri ile açıyoruz. Türkiye'de Covid-19 verilerindeki güzel ve iç açıcı haber ile salgının kontrol altına alındığı söylemi kanıtlanmış oldu. 

Son 24 saatte Türkiye'de Corona Virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 109 iken yeni vaka sayısı 3 bin 122 şeklindedir. Yine elde edilen son veriler değerlendirildiğinde sürecin başından bugüne kadar kaybedilen kişi sayısı 2 bin 600 'dür. Toplamdaki vaka sayısı ise 104 bin 912 şeklinde belirlenmiştir. 

Son 24 saat içerisinde toplam 3 bin 246 kişi taburcu edilirken; hastalıkta mücadelede başarılı olan kişi sayısı yani iyileşen kişi sayısı ilk defa yeni vaka sayısını geçti. 

Fahrettin Koca Paylaştı

Kendi sosyal medya hesabından Corona Virüs Müjdeli Haber bilgisini paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ifadeyi kullandı: 

"Son 24 saat içinde taburcu olan hasta sayısı, bugüne kadar iyileşen toplam hasta sayısının yaklaşık %15’ini oluşturuyor. Taramada, erken tanı ve tedavide başarılıyız. BU NOKTADAN GERİ DÖNÜŞ OLMAMALI. Alınan sonuçlara tedbirle destek şart. Bize güç verin. "

Covid-19 Güncel Verileri Ne Durumda ?

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4304388/covid-19-dan-mujdeli-haber-turkiyede-son-24-saatte-iyilesen-hasta-sayisi-yeni-vaka-sayisini-gecti