Çin, Kim Jong İçin Özel Doktor Mu Gönderdi? Dünya, Kim Jong Sağlık Durumunu Konuşuyor!

Kuzey Kore Lideri Kim Jong geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp ameliyatı nedeni ile ülke ekonomisi için önemli olan, kalabalık ve stratejik etinliklere katılmamıştı. Bu durum üzerine medyada " Kim Jong Öldü " spekülasyonları dolaşmaya başlamıştı. 

Çin Kim Jong İçin Özel Doktor Mu Gönderdi?

Bugün Reuters haber ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre Çin, Kim Jong'un sağlık durumunun analizi için Kuzey Kore'ye bir tıp uzman heyeti gönderdi. 

Kaynaklarını açıklamak istemeyen haber ajansı, Çin Komünist Partisi Uluslararası İletişim Bölümü'nde yer alan kıdemli bir üye eşliğinde uzman bir sağlık heyetinin Çin'in başkenti Pekin'den Kuzey Kore'ye yola çıktığını belirtti. 

Kuzey Kore Ziyareti Soru İşaretlerine Neden Oldu!

Çinli hekim grubunun tam da Kim Jong söylentilerinin yayıldığı günlerde Kuzey Kore'ye gitmiş olması, liderin sağlık sorunu olup olmadığı konusunda büyük soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu. 

Daily NK Haber Ajansına göre ise Kim Jong ameliyat sonrası dinlenme sürecinde. Yani iyileşmek için dinleniyor. 

Kim Jong Kalp Ameliyatı Kötü Mü Geçti?

Kim Jong 'un hayatını kaybetmediği haberi alındıktan sonra akıllara gelen soru ise Kim Jong kalp ameliyatı kötü mü geçti şekline dönüştü. Güney Koreli ülke yöneticileri bu sorunun karşılığında ülke liderinin herhangi bir hayati tehlikesinin olmadığını belirtmişlerdi. 

Ülkenin Güney bölgesinde yetkili olan Güney Koreli yetkililer , diğer bölgede yani Kuzey Kore'de herhangi bir sorunlu durumun olmadığının altını çizdiler. 

Aynı şekilde Donald Trump da dün yaptığı konuşmada Kim Jong'un herhangi bir sağlık probleminin olmadığını belirtti. Akıllardaki soru ise Kim Jong ne zaman ekranların karşısına geçecek?

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4306098/cin-kim-jong-icin-ozel-doktor-mu-gonderdi-dunya-kim-jong-saglik-durumunu-konusuyor