Ramazan Menüsü : İftar Yemek Tarifleri 3. Gün

Ramazan menüsü iftar yemek tarifleri 3. günde de sizlerle! Sizin her gün ne pişireceğim, diye düşünmemeniz için sizlerle gün be gün iftar yemek tarifleri paylaşıyoruz. Bu günkü menümüzde: Ezogelin Çorba, Fırında İzmir Köfte, Fırında Kaşarlı Patates Püresi, Yoğurtlu-Cevizli Salata ve Mozaik Pasta sizlerle!

Her gün yeni bir yemek yapmak için düşünmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Özellikle kkonu Ramazan menüsü olunca herkes her gün sofrasında farklı lezzetler görmek istiyor. Üzerinizden yükünüzü bir nebze de olsa almak için sizlerle her gün iftar yemek tarifleri paylaşıyoruz. Şimdiden herkese hayırlı iftarlar dileriz!

 
Bir Türk Geleneği: Ezogelin Çorba Tarifi


Ezogelin çorbası asırlardır bu toprakların vazgeçilmez lezzetidir. İftar yemek tarifleri içinde de elbette kendine yer bulur. Ramazan menüsü içerisinde vazgeçilmez bir yere sahip olan ezogelin çorba tarifi ise şu şekilde;

Malzemele

Yapılışı

Ramazan menüsü baş aktörü ezogelin çorba tarifinden sonra sıra iftar yemek sofralarına lezzet katacak fırında İzmir köfte tarifimiz de. Her gün bizimle beraber iftar yemek tarifleri yapabilir, bu gün iftara ne pişireceğim? Diye düşünmekten kurtulabilirsiniz.

Eşsiz Bir Lezzet: Fırında İzmir Köfte Tarifi


İftar yemek tarifleri arasında başı çeken fırında İzmir köfte tarifi, hem oldukça kolay hem de doyurucu bir lezzet. Büyük küçük herkesin çok seveceği, ramazan menüsü listenize lezzet katacak bu köftenin tarifi ise şöyle;

Malzemeler


Köfte İçin

Sos İçin

Yan Malzemeler

Önden Kızartmak İçin

Yapılışı

Sos Yapılışı

Leziz mi leziz fırında İzmir köfte de Ramazan menüsü iftar yemek tarifleri arasında yer aldığına göre sıra geldi bu köftenin yanına çok yakışacak, yiyenlerin damağında eşsiz bir lezzet bırakacak olan fırında kaşarlı patates püresi tarifine!

Yedikçe Yediren Bir Lezzet: Fırında Kaşarlı Patates Püresi Tarifi

Çatala aldıkça uzayan kaşarıyla beraber lezzeti de büyüyen kaşarlı patates püresi Ramazan menüsü içerisinde olmazsa olmaz dedik ve bu pratik fırında kaşarlı patates püresi tarifi ile iftar sofralarınıza lezzet katmak için tarif vermeye geldik!

Malzemeler

Yapılışı

Büyük küçük herkesin seveceği fırında patates püresi tarifimiz hem lezzetli hem de oldukça kolay. Ramazan menüsü için hazırlayacağınız bu tarif aynı zamanda sofranıza da lezzet katacak. Şimdi geçelim tek başına bile doyurucu olan yoğurtlu-cevizli salata tarifimize!

Bir İtalya Klasiği: Yoğurtlu-Cevizli Salata

İftar yemek tarifleri menüsüne yakışır şekilde sunduğumuz Türk yemek tariflerinden sonra bir İtalya havası almaya ne dersiniz? İtalya sofralarının vazgeçilmez bir lezzeti olan yoğurtlu-cevizli salata tarifi Ramazan menüsü kapsamında sizlerle!

Malzemeler

Yapılışı

Ramazan menüsü doyurucu olmakla beraber çabuk hazırlanabilir de olmalıdır ki hazırlayan kişiyi yormasın. İftar yemek tarifleri içerisinde bulunması gereken besleyici yemeklere gün be gün yer veriyoruz. Bu muhteşem salatadan sonra çayınızın yanına eşlik edecek harika ve kolay bir tatlı olan mozaik pasta tarifimize geçiyoruz!

Şipşak Pasta: Mozaik Pasta tarifi

Hiç mozaik pasta yapmayan var mıdır? Kolay yapımı, sanki profesyonelce yapılmış gibi görünen görüntüsü ve sadece 5 malzemeyle yapılan mozaik pasta tarifiiftar yemek tarifleri tatlılarının arasında adeta bir adım öne çıkıyor!

Malzemeler

Yapılışı

Nisan 2020 ile Mayıs 2020 arası iftar menüleri için tariflerimiz her gün sizlerle. Her gün ne pişirsem? Nasıl pişirsem, derdine son veriyoruz! Bugün sizler için oldukça kolay ve hafif tatları derledik. Sahur için de tariflerimiz her gün sizlerle kalacak!

Şimdiden herkese kolay gelsin, bol lezzetli bereketli iftarlar!

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4307566/ramazan-menusu-iftar-yemek-tarifleri-3-gun