Ramazan Menüsü: Sahur Tarifleri 4. Gün


Ramazan menüsü hazırlamak, her akşam iftara her gece de sahura ne pişirsem diye düşünmek bazen yorucu olabiliyor. Siz yorulmayın diye her gün sahur tarifleri listemiz sizlerle. Bu günkü sahur menümüz hem doyurucu hem de pratik. Bu gün sahur menümüz de; Kaşarlı Domates Çorbası, Bayat Ekmek Pizzası ve Su Muhallebisi var!

Ramazan-ı Şerif’in herkese bolluk, bereket getirmesini diliyor ve muhteşem Ramazan menüsü için sahur tarifleri vermeye geçiyoruz. İşte ilk tarifimiz olan bol kaşarlı, kıtır ekmekli domates çorbası tarifi!

Yanına da Kıtır Ekmek Pek Yaraşır: Kaşarlı Domates Çorbası Tarifi

Sofraların kırmızı güzeli domates, sahur tarifleri için leziz mi leziz bir çorba oldu. Peki domates çorbası nasıl yapılır? İşte en kolay, en lezzetli domates çorbası tarif sizlerle!

Malzemeler

Yapılışı

 Domates çorbası nasıl yapılır, sorusuna verilebilecek en kolay cevap işte bu domates çorbası tarifi. Hem doyurucu hem de lezzetli ve sağlıklı olan bu tarif ramazan menüsü için oldukça ideal.

Bayat Ekmekler Çöpe Değil Fırına: Bayat Ekmek Pizzası

Hemen hemen hepimizin evinde bayat ekmek oluyor. Yapılan araştırmalar her gün çöpe yüz binlerce ekmek atıldığı yönünde. Bayat ekmeklerinizi bu tarif sayesinde değerlendireceksiniz. Harika bir pizza tarifine hazır mısınız? İşte ramazan menüsü kapsamında sahur tarifleri içerisinde yer alan bayat ekmek pizzası tarifi!

Malzemeler

Yapılışı

Bayat ekmek pizzası tarifi ile, ekmekleriniz en lezzetli şekilde değerlenecek. Ramazan menüsü sahur tarifleri için oldukça uygun olan bu lezzetli yemeği kolaylıkla hazırlayabilir, sahur da damakları şenlendirebilirsiniz. 

Eskiye Özlem Duyduran Tatlı: Su Muhallebisi Tarifi

Sahur da yemekler yendi, niyet edilmeden önce sıra tatlıya geldi. Ramazan menüsü tatlısız olmaz dedik ve sizler için sahur tarifleri listesine kolay mı kolay, sizleri çocukluğunuza döndürecek o güzelim tatlıya yer verdik. İşte muhteşem su muhallebisi tarifi.

Malzemeler

Yapılışı

Dilerseniz niyet etmeden önce son olarak bir de elma yiyerek beden zindeliğinizi koruyabilirsiniz.

Ramazan menüsü sahur tarifleri kapsamında 4. Gün tariflerimiz de sizinle paylaştık. Siz ne pişireceğinizi düşünmeyin diye her gün en kolay ve doyurucu sahur tarifleri ile sizlerleyiz. Yemek tarifleri kapsamında olan sahur yemekleri olabildiğinde pratik olmalı. Bizler de bu yüzden pratik sahur tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Tatlı tarifleri de listemiz içinde yer alıyor. Sahur menüleri sizi gün boyu tok tutacak tariflerle dolu. Dilerseniz yemeklerin yanına kahvaltılık ürünler de ekleyebilirsiniz.  Eğer tariflerden haberdar olmak istiyor iseniz, her gün sahur menüsü için bizleri takip edebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!

Ramazanda Kilo Vermek yazımızı incelemek için tıklayınız. 

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4307764/ramazan-menusu-sahur-tarifleri-4-gun