Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Koşulları Nelerdir?

Corona virüsü nedeniyle oldukça zorlu günlerden geçtiğimiz şu günlerde, ekonomik tedbir paketleri de bir bir açıklanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ilk iki fazı vatandaşlarımıza sunulan sosyal yardım ödemelerinde, bugün 3.faz başvurularına geçildi. Ekonomik olarak vatandaşlarımızı bir tık rahatlatacak sosyal yardım projesi kapsamında, başvuruların olumlu sonuçlanması durumunda ihtiyaç sahibi kişilere 1.000 TL yardım yapılacak. Peki, Pandemi sosyal yardım başvurusu ne zaman yapılacak ? Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır ? Birçok vatandaşımız tarafından merak edilen bu sorunun yanıtını gelin birlikte inceleyelim. 

Pandemi Sosyal Yardım Başvurusunda Hangi Ön Koşullar Aranmaktadır?

 

Pandemi nedeniyle oluşturulan sosyal yardım projesinde 3.faz başvuruları bugün itibariyle başladı. Yapılacak başvuruların olumlu sonuçlanması durumunda ihtiyaç sahibi bireylere 1.000 TL yardım yapılacak.

Pandemi Nedeniyle Yapılan Sosyal Destek Başvurusu Hangi Tarihler Arasında Yapılacak? 

Pandemi sosyal destek projesinde 3.faz başvurular bugün itibariyle başladı. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının son rakamı 0 olan kişiler Pazartesi günü, kimlik numarasının son hanesi 2 olan kişiler Salı günü, kimlik numarasının son hanesi 4 olan kişiler Çarşamba günü, kimlik numarasının son hanesi 6 olan kişiler Perşembe günü, kimlik numarasının son hanesi 8 olan kişiler ise Cuma günü başvuru yapabilecek. Başvuru tarihini kaçıran kişiler ise hafta sonu boyunca başvurularını tamamlayabilecek.

Pandemi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Yukarıdaki adımları izledikten sonra başvurunuz başarıyla tamamlanacaktır. Yine E-Devlet üzerinde bulunan Pandemi sosyal destek sayfası içerisinde başvuru durumunuzu görebilirsiniz.  

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un önderliğinde, Sosyal Sigortalar Kurumu işbirliği ile yapılan sosyal yardım parası başvuruları başlamışken, e-devlet üzerinde yoğunluk oluşmaması için TC kimlik numaralarına göre başvuru günleri belirlendi. Bu kapsamda TC kimlik numarası son hanesi 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4310788/pandemi-sosyal-yardim-basvurusu-nasil-yapilir-basvuru-kosullari-nelerdir