İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer Maske Sorununa Büyük Çözüm: Maskematik

E-Devlet başvurusu, ptt maske formu o da olmadı eczane... Tam bir muamma olan maske sorununa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den İzmir halkını mutlu edecek çözüm: Maskematik.

Covid-19 salgının dünyayı sarmasıyla beraber maske bulmakta adeta bir sorun haline geldi. İzmir Belediyesi, halkın maskelere daha çabuk ulaşmasını sağlayacak maskematik makinası geliştirdi. 

Maskelere Nasıl Alınacak?

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, halkın maskelere kolay ulaşmasını sağlamak adına metro istasyonlarına maskematik koydurdu. Halk İzmirim kart ile metro istasyonlarına giriş yaptıktan sonra yine aynı kartı maskematik makinalarına yerleştirerek maskelerini alabilecekler. Hijyen paketi adını verdikleri pakette 4 adet maskenin yanı sıra bir de 100 ml dezenfektan bulunuyor. Maske ve dezenfektan almak isteyen kişiler her hafta 1 paket olacak şekilde hijyen paketine sahip olabilecekler. İlerleyen zamanlarda paketin içerisinden dezenfektan çıkarılarak yerine bir maske daha eklenecek. Yani İzmir halkı, İzmirim kart kullanarak haftada bir 5 adet maskeye sahip olabilecek. 

Maskematik Sayısı Artacak

Halkın maskelere gösterdiği yoğun rağbet üzerine İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer:

 " maskematik sayısını arttıracağız" derken, "Maskelerin dağıtımını başından itibaren biz yapsaydık, ne eczacılarımız, ne vatandaşlarımız mağduriyet yaşardı. Maskeyi neden biz dağıtmayalım? Biz de bir devlet kurumuyuz "   

diye de ekledi.

Artık İzmir halkının rahatça maskelere ulaşacağını dile getiren Soyer:

"Bu sistem maskelerinizi birinin elinden almadığınız ve poşeti kendiniz açtığınız için steril bir kullanım imkanı veriyor. Böylelikle vatandaşlarımıza maskeye çok daha huzurlu ve kolay erişebilecekleri bir hizmet vermiş oluyoruz. Maskematik otomatının imalatını yapan  firmamıza şükranlarımı sunuyorum. Bunu İzmirli bir firmanın yapıyor olması da ayrıca gurur veriyor. İzmirlinin sağlığı her şeyden önce geliyor. Bu yeni hizmetimiz İzmirlilere hayırlı uğurlu olsun" 

diyerek maskematik makinalarının sayısının 10'a çıkacağının müjdesini verdi.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4315277/izmir-belediye-baskani-tunc-soyer-maske-sorununa-buyuk-cozum-maskematik