29 Nisan Korona Tablosu Açıklandı! Bilim Kurulu Toplantısında Neler Konuşuldu?

Dünyanın birçok ülkesine nazaran çok daha hızlı bir şekilde kontrol altına alınan Covid-19 salgını Türkiye'de neredeyse bitirilmek üzere. Türkiye günlük koronavirüs verileri incelenirken 29 nisan corona virüsü yeni vaka sayısı kaç oldu , corona virüsü vakaları iyileşme oranları ne durumda?

Türkiye'de son 24 saatte belirlenen corona virüs vaka, can kaybı ve toplam hasta sayıları her gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Twitter üzerinde paylaşılmakta. İşte, 29 Nisan Korona Tablosu Detayları!

29 Nisan Günlük Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanlığı verilerine göre son 24 saatte 89 kişi corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin yanı sıra son 24 saatte 2 bin 936 yeni vaka tespit edilirken ölü sayısı artışında da her gün azalma görülmektedir.

29 Nisan Korona tablosu içerisinde aynı zamanda iyileşen hasta sayısına da yer veriliyor. Bu noktada 5 bin 231 kişi hayatına normal şekilde devam edecekken; Türkiye'de corona virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı toplam 3 bin 81 kişi oldu.

Bakan Koca, son 24 saatte yani 29 Nisan 2020 tarihinden itibaren ülkede toplam 991 binden fazla test yapıldığını açıkladı. 

29 Nisan Korona tablosu içerisinde yer alan yoğun bakım servisindeki hasta sayısı bin 574 kişidir. 

Yoğun Bakım İhtiyacı Azalıyor

Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaştığı paylaşımda şu bilgileri not etti: 

"Test sayısındaki artışa kıyasla vaka sayısındaki artış öngörülebilir düzeyde. İyileşen hastalarımızın sayısı 44.000'i, toplam vaka sayımızın da üçte birini geçti. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Tedbirde ısrarcı olalım.",

Bilim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bilim Kurulu ile yaptığı toplantı sonrasında açıklama yapan Fahrettin Koca, pik dönemini şu şekilde anlattı: 

 "Pik döneminde olduğumuzu söyleyebiliriz, bir düşüş trendine girdiğini de görüyoruz, ama bunun kalıcı olması önemli" 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4315315/29-nisan-korona-tablosu-aciklandi-bilim-kurulu-toplantisinda-neler-konusuldu