Elon Musk Koronavirüs İçin: 'İnsanları Eve Zorla Kapatmak Faşizmdir' Dedi! Sosyal Medya Karıştı!

Bir elektrikli otomobil firması olan Tesla’nın Ceo'su Elon Musk, koronavirüs kapsamında düzenlenen sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili olarak

“Bu faşizm. İnsanlara özgürlüklerini geri”

açıklamasında bulundu.

Devlet tarafından getirilen yasakları oldukça sert bir dille eleştiren Elon Musk farklı bir yaklaşım gösterdi. Musk, Tesla’nın Kaliforniya eyaletindeki büyük fabrikanın hala kapalı olduğunu belirtip koronavirüs yorumu yaptı ve:

"İnsanlar evlerinden çıkamıyorsa ve çıktıklarında gözaltına alınıyorlarsa buna 'faşizm' denir. Bu demokrasi ya da özgürlük değil. İnsanlara bu özgürlüklerini geri verin. Anayasal haklar hiçe sayılarak insanlar evlerine hapsedilmiş durumda"

Şeklinde konuştu.

Sosyal Medya Karıştı!

Dünya genelinde Ford ve benzeri otomobil firmaları Koronavirüs nedeniyle dolar bazında milyarların üzerinde zarara uğradıklarını açıklarken borsada takriben yüzde 10 civarında hisseleri artan Tesla firmasının Ceo’su Elon Musk’ın kullandığı sözler sosyal medya platformlarında hızla yayıldı. Musk’ın kullandığı sözlere eleştiriler gelirken bazı kişiler tarafından desteklendi. Bir kesim ise Elon Musk’ın sözlerine tepki gösterdi ve Musk’ın kullandığı bu sözlere karşılık olarak da güven kaybettiklerini vurguladılar.

Elon Musk kişisel Twitter hesabından paylaştığı sözler doğrultusunda ise Twitter gündemi karıştı. Kendi düşünceleriyle durumu değerlendiren Musk'a tepkiler geldi. Twitter’da yapılan bir mesajlaşmada Mark B. Spiegel adlı bir sosyal medya kullanıcısı, Kovid-19 nedeniyle Çin Komünist Partisi Yönetimi tarafından Çin halkının yüzde 40’ın karantinaya alınmasıyla ilgili Elon Musk’ın hiçbir şekilde eleştiride bulunmadığını belirterek Musk’a tepki verdi.

Elon Musk’ın Nisan’daki ABD’de Sıfır Vaka Tahminleri Boşa Çıktı!

Elektrikli Otomobil üreticisi Tesla’ nın Ceo’su Elon Musk, korona virüs salgını ile alakalı olarak Mart ayı başlarında ABD’de yaşanan panikleri de “aptalca” olarak adlandırmıştı. Nisan ayı sonunda ise ABD’de görülen yeni vaka sayılarının ise sıfıra yakın olacağı tahminini yapmıştı.

Mary ayının son haftası Amerika Birleşik Devletleri’nde 250 bin civarında yeni korona virüs vakalarına rastlanırken, aynı dönemde 23 bin kişi ise salgın nedeniyle hayatını kaybetmişti. Koronavirüs Pandemi salgını nedeniyle Amerika’da otomobil talepleri yüzde 80 civarında azalma gösterirken, Tesla’nın bu dönemdeki karı artmış ve borsada bulunan hisseleri ise takriben yüzde 10 oranında artarak değerlenmişti.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4315937/elon-musk-koronavirus-icin-insanlari-eve-zorla-kapatmak-fasizmdir-dedi-sosyal-medya-karisti