Mansur Yavaş'tan Başkente Bir Büyük Hizmet Daha: Başkent Market

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent halkına hizmette sınır tanımıyor. Yavaş'ın en önemli projelerinden biri olan Başkent market halka hizmet vermeye başladı. İşte, detaylar!

Başkent Market Hizmete Açıldı

Uzun zamandır dillerde olan ve açılması beklenen, gücünü kadın kooperatiflerinden alan ve Halk Ekmek bünyesinde olan Başkent Market, Etimesgut da hizmet vermeye başladı! Başkent Market sayısı artarak çoğalacak ve Ankara halkına uygun fiyatlarla hizmet verecek. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kırsal bölgelerinde kalkınabilmesi ve üretice destek olmak amacıyla kadın kooperatifleri başta olmak üzere, birliklerin ve çiftçilerin ürünlerini de Halk Ekmek bünyesinde satın alarak halka uygun fiyatla hizmet verecek Başken Market açılışını yaptı. 

Hem Organik Hem Ekonomik: Üreticiden Tüketiciye

Başken Market hazırlıkları da sosyal belediyecilik anlayışıla başladı ve hayata geçti. Üreticinin yüzünü güldüren, tüketicinin de cebini düşünen bu markette yok yok! Çoğu el yapımı olan ürünler kadın üreticilere de oldukça destek verdi. Erişteden bazlamaya, bala, reçele, el yapımı makarna ve tarhanaya kadar uzanan geniş yelpaze çeşiti halkın doğal ve yöresel lezeetlere kolaylıkla ulşamasını sağlarken, uygun fiyatları ile de beğeni topladı. 

Markette Et ve Şarküteri Ürünleri de Yer Aldı

Başkent Market doğal ürünlerin yanı sıra şarküteri ürünleri ile de dikkat çekti. Salça, turşu gibi ürünlerin yanında salam, sucuk, et ve kavurma gibi ürünlerin uygun fiyatla sayılması gözlerden kaçmazken, Yavaş'ın bir diğer projesi olan Et Market temelleri de böylelikle atılmış oldu. 

Yerli Üreticilerden Mansur Yavaş'a: "Teşekkür ederiz"

Başkent market projesi le yerli üreticinin de yüzünü güldürdü. Yerli üreticier Yavaş'a teşekkür ederken,  markete alışverişe gelen vatandaş memnuniyetini şu şekilde ifade etti:

“Etimesgut’ta ikamet ediyorum. Ankara’mızın güzel ilçelerinde el emeği göz nuru ile üretilmiş birbirinden lezzetli ürünleri satın alma imkanı bulduk. Ayağımıza kadar gelen bu hizmetten çok memnun kaldık. Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ederiz. Herkese buraya gelip alışveriş yapmasını tavsiye ediyorum” 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4317008/mansur-yavastan-baskente-bir-buyuk-hizmet-daha-baskent-market