Türkiye 30 Nisan Koronavirüs Tablosu Açıklandı! İşte, Türkiye'de Corona Virüsle Mücadelede Son Durum!

En başından beri büyük bir dayanışma ile sürdürülen Türkiye'de Corona Virüsle mücadele süreci başarılı bir şekilde devam ediyor. Salgının kontrol altına alındığı son günlerde, ülke olarak iyileşmenin hızlanması için 31 ilde sokağa çıkma yasağı getirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan günlük Koronavirüs tablosu bugün de bizleri mutlu etmeyi başardı. Salgının yayılma hızı her gün daha da yavaşlarken, Bakan Koca, şu açıklamalarda bulundu: 

"Test sayısında 1 milyonu geçtik. Vaka sayısında artış öngörülebilir seyirde. Solunum desteğine ve yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayısında düşüş, iyileşen hasta sayısında ise artış devam ediyor. Bu noktaya gelmek kolay olmadı. Tedbirde ısrarcı olalım."

30 Nisan Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yayınlanan paylaşıma göre Türkiye'de son 24 saatte hayatını kaybeden kişi sayısı 93 iken; aynı gün içerisinde elde edilen yeni vaka sayısı 2 bin 615 olarak belirlendi. 

İyileşen Hasta Sayısı Arttı

Corona virüsle mücadele döneminde uygulanan sokağa çıkma yasağı ve izolasyon süreci hastalığı yenen kişi sayısının da günden güne artmasını sağlıyor. Bu kapsamda son 24 saatte toplam 4 bin 846 kişi hastalığı yenerek evine döndü. 

Elde edilen son verilerle birlikte Türkiye'de yapılan test sayısı toplamda 1 milyonu geçti. 30 Nisan Koronavirüs tablosu verilerine göre ülkemizde corona virüs testi pozitif çıkan toplam 120 bin 204 kişi belirlendi. Hastalığın bulaştığı yani enfekte olan 48 bin 886 kişi ise iyileşerek günlük hayatına geri döndü. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4318047/turkiye-30-nisan-koronavirus-tablosu-aciklandi-iste-turkiyede-corona-virusle-mucadelede-son-durum