Koronavirüs Nedeni İle Öldü Denilen Kişi Sonradan Canlandı

Koronavirüs salgını dünya genelinde can almaya devam ederken Güney Amerika Ülkesi Ekvator’dan şaşırtıcı bir haber geldi. 27 Mart tarihinde corona virüsü nedeni ile 74 yaşında ki Alba Maruri isimli kişinin öldüğü açıklandı. Bu haberden 1,5 ay sonra Alba Maruri’nin yaşadığı anlaşıldı. Ölümü nedeni ile perişan olan yakınları yaşadığı haberi sonrası büyük bir sevinç yaşadılar.

Maruri, virüs belirtileri olarak bilinen yüksek ateş ve solunum yetmezliği sebebi ile hastaneye kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılmasının ardından 3 hafta sonra bilinç kaybı da yaşan Maruri daha sonra hayata gözlerini yumdu. Bu haber sonrası tüm yakınları büyük bir üzüntü yaşadı.

Olay Nasıl Gerçekleşti?

Ekvator ülkesin de virüs salgını en fazla Guayaquil kentinde etkisini gösteriyor. Olay da yine bu kentte gerçekleşti. Maruri’nin ölüm haberi sonrası kimlik tespiti için yeğeni aranarak hastaneye çağırıldı. Morga giren yeğeni, virüs nedeni ile sosyal mesafe kuralına uymak için 1.5 metre uzaktan teyzesinin kimlik tespitini yapmaya çalıştı.

Maruri’nin yeğeni cesedi görmekten de korkuyordu. Hem mesafenin uzak olması hem de cenazenin arkası dönük olması kimlik tespitini biraz zorlaştırmıştı. Yeğeni hemen tespit edip morgdan çıkmak için cenazenin yüzüne bakmadan “evet bu teyzem” dedi.

Kimlik tespitinin tamamlanması sonrasında Maruri’nin cesedi yakılması için cenaze yakma evine gönderildi. Burada cesedi yakılan kadının külleri daha sonra ailesine gönderildi.

Gerçek Nasıl Ortaya Çıktı?

Korona virüs nedeni ile öldü sanılan Maruri olaydan 1,5 ay sonra bilincinin yerine gelmesi ile tekrar uyandı. Bilinci yerine gelen Maruri uyandı ve kim olduğunu doktorlara açıkladı. Yaşadığı haberi hemen kadının ailesine bildirildi. Haberi olan kız kardeşi bu olayı büyük bir mucize ve sevinç olarak yorumladı.

Maruri’nin cesedi sanılıp yakılan ve külleri gönderilen kişinin ise henüz kim olduğu tespit edilemedi. Ayrıca Maruri ve ailesi bu yanlış anlaşılmadan dolayı ödedikleri masraflar için hastaneye dava açmak için harekete geçtiler.

Ekvator’da Korona Virüs Vaka Sayısı 22 Bini Aştı

Günem Amerika’da salgının en çok görüldüğü yer Brezilya olarak açıklandı. Brezilya’nın ardından en çok vaka görülen ülke Ekvator’dur. Korona virüs nedeni ile ülkede 22 bin üzerinde vaka ve 570 üzerinde de ölüm olduğu açıklandı. Hükümetten yapılan açıklamaya göre ölümlerin artması bekleniyor.

Türkiye'de de corona virüsten dolayı ölen kişi sayısı her gün artıyor. Sağlık bakanı yaptığı son dakika açıklamasında coronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı. Yeni yapılan açıklamada ölenlerin sayısı 3336 kişiye yükseldi. Son zaman açıklamalarında ölüm sayılarını düşmesi ve iyileşme sayılarını artması ise umut verici.

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4324798/koronavirus-nedeni-ile-oldu-denilen-kisi-sonradan-canlandi