Sulu Köfte Eşliğinde Sebzeli Pirinç Pilavı Çağlalı Cacık ve Güllaç Tarifi Sizlerle!

Ramazan menüsü iftar yemek tarifleri için uygun, her damak zevkine hitap eden tarifler bulmak her zaman kolay olmuyor. Biz de damakları şenlendirecek, üstüne tatlı da çok iyi gidecek harike bir yemek menüsü tarifi ile geldik. Hazırlayın malzemeleri, hep beraber dillere destan sulu köfte, görsel şöleniyle göz dolduran sebzeli pilav, cacık anlayışına yeni bir soluk getirecek olan çağlalı cacık ve ramazan klasiği mis kokulu güllaç yapacağız.

Sulu Köfte Tarifi

Köfte sevmeyen var mıdır? Hiç sanmıyoruz. Büyük küçük herkes köfteye bayılır. Şimdi sizlere harika bir sulu köfte tarifi vereceğiz. Bu tarif ile çocuklarınızda sulu yemeği bir güzel yiyecekken, iftar sofralarınıza da lezzet katacaksınız. İşte, mis gibi sulu köfte yapımı için malzemeler ve sulu köfte yapılışı!

Malzemeler

Yapılışı

Mis gibi sulu köfte yemeğiniz hazır. Afiyet olsun!

Sebzeli Pilav Tarifi

Sulu köfte tarifi yapımının yanına elbette sebzeli pilav yakışırdı. Üstelik bu sebzeli pilav ile sebze yemeyen çocuklarınıza rahatlıkla sebze yedirebilirsiniz. Sofranıza katacağı görsel şölen de cabası… İşte lezzet harikası sebzeli pilav tarifi!

Malzemeler

Yapılışı

İşte görsel şölenli sebzeli pilavı yapmak bu kadar kolay! Afiyet olsun!

Çağlalı Cacık Tarifi

Sıradan cacık tarifi değil de farklı ve içenleri lezzete doyuracak bir cacık tarifi istiyorsanız işte karşınızda çağlalı cacık! Yapacağınız bu cacığı yiyenler tadına doyamayacak, bir yiyen bir daha yemek isteyecek! İşte çağlalı cacık tarifi!

Malzemeler

Süslemek için

Yapılışı

Güllaç Tarifi

Bir ramazan klasiği mis kokulu güllaç nasıl yapılır? Yiyenin bir tabakla yetinmeyeceği, hafif harika güllaç tarifi sizlerle!

Malzemeler

Üzeri İçin

Yapılışı

Her ramazana tat katan güllaç tarifi ile iftar sonrası ağzınızı tatlandırın.

Ramazan menüsü iftar yemek tarifleri kapsamında yemek tariflerimizi beğeninize sunduk. Sofranızdan bereket, dilinizden muhabbet eksik olmasın. Hayırlı iftarlar dileriz.

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4325464/sulu-kofte-esliginde-sebzeli-pirinc-pilavi-caglali-cacik-ve-gullac-tarifi-sizlerle