Vladamir Putin'den Kim Jong-un'a Madalya Jesti!

Geçtiğimiz günlerde hakkında oldukça fazla spekülasyon üretilen ve yayılan Kuzey Kore Devlet Başkanı  Kim Jong-un ile Rusya lideri Vladamir Putin bir araya geldi. Görüşmede Rusya - Kuzey Kore arasındaki sıcak bağ Büyük Anavatan Savaşı’nın 75. Yılı madalyası ile taçlandırıldı. 

Kuzey Kore Topraklarında Ölen Askerlerin Anısına Verildi

Rusya devlet başkanı Vladamir Putin'in Kuzey Kore liderine taktim ettiği "Büyük Anavatan Savaşı’nın 75. Yılı" madalyasını Kuzey Kore topraklarında hayatını kaybeden askerlerin anısına ithafen olduğu dile getirdi. 

Takdim Tarihi Dikkat Çekti

Medyada Kim Jong-un'un ölüm haberlerinin gezdiği günlerde Rus hükumetinin böyle bir jestte bulunması oldukça dikkat çekti. 

Takdim Dış İşleri Bakanı Aracılığı ile Yapıldı

Kuzey Kore liderinin katılım göstermediği takdim sosyal medyada paylaşıldı. Konu ile sosyal medya hesabında paylaşım yapan Kuzey Kore'de bulunan Rusya Büyükelçişiği, paylaşımda madalya takdiminin Rusya Büyükelçisi Aleksandr Matsegora tarafından Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Song-won arasında gerçekleştiğine yer verdi. 

Kim Jong-un Rusya Ziyareti

2019 yılının Nisan ayında Rusya'yı ilk defa resmi olarak ziyaret eden Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile Putin arasında 2 saat süren bir basına kapalı görüşme gerçekleştirilmişti. 

Büyük Zafer'in 75. Yılı Kutlanacak

Rusya'da 9 Mayıs 2020 tarihinde, İkinci Dünya Savaşı döneminde gerçekleşen Büyük Vatan Savaşı sırasında zafer kazanılan Nazi mücadelesinin temel alındığı Büyük Zafer kutlamaları yapılacak. Nazilerin büyük yenilgiye uğratıldığı bu savaş, Rusya tarihi için büyük öneme sahiptir. Vladimir Putin'in önderliğinde yapılması planlanan etkinlik, her yıl çok büyük ihtişam ve kalabalık içinde kutlanan tören belirlenmeyen bir tarihe ertelendi. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4328800/vladamir-putinden-kim-jong-una-madalya-jesti