YKS 2020 Ne Zaman Yapılacak? YKS Giriş Yerleri Ne Zaman Duyurulacak? Üniversite Sınavı Nerede Olacak?

YKS sınavı hazırlıkları yapan 2,5 milyondan fazla öğrenci YKS 2020 tarihi ve YKS sınava giriş yerleri hakkında bilgi almak istiyor. Koronavirüsü nedeniyle eğitime ara verilmesiyle birlikte YKS sınav tarihi önce temmuz ayına ve ardından geçtiğimiz günlerde hazirana çekilmişti. Öğrenciler YKS ne zaman yapılacak ve YKS giriş yerleri ne zaman açıklanacak sorularının yanıtlarını merak ediyor. Diğer taraftan ise öğrenciler üniversite sınavı stadyumda mı yapılacak sorusunun da cevabını araştırıyor.

YKS sınavında bazı değişiklikler uygulanacak. Bu değişiklikler şu şekilde açıklandı:

4 Mayıs 2020 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde düzenlenen kabine toplantısının ardından YKS sınavının tarihi 27-28 Haziran 2020 olarak duyuruldu. Fakat bu tarihlerde yapılacak olan YKS sınav giriş yerleri ile ilgili bir açıklama henüz gelmedi. Sınav belgelerinin sınavdan birkaç hafta önce erişime açılacağı söyleniyor.

Üniversite Sınavı Stadyumda mı Gerçekleştirilecek?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün YKS için yapılan tüm hazırlıklar hakkında bilgi verdi. Halis Aygün yaptığı açıklamada şu sözlere değindi:

"YKS yaklaşık 2 buçuk milyon adayın gireceği büyük bir sınav. Bu yoğunlukta adayın aynı anda 188 merkezde sınava gireceği düşünüldüğünde; stadyum ve açık havada yapılması her açıdan mümkün gözükmemektedir. Dolayısıyla sınav, okullarda ve üniversite binalarında yapılacak." .

- OKU HABER, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/4339165/yks-2020-ne-zaman-yapilacak-yks-giris-yerleri-ne-zaman-duyurulacak-universite-sinavi-nerede-olacak